1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ceyhun Başkan: Bembeyaz bir kent vardı onu canlandırıyoruz
Ceyhun Başkan: Bembeyaz bir kent vardı onu canlandırıyoruz

Ceyhun Başkan: Bembeyaz bir kent vardı onu canlandırıyoruz

Siirt’te Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği 15 Temmuz Parkı’nda etkinliklerin ev sahibi olan Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın ile söyleşide bulunduk.

A+A-

Ramazan-ı Şerif ilimiz Siirt’te dolu dolu geçiyor. Her akşam bir sanatçı, sanatçı topluluğu, tiyatro etkinlikleri, ilahiler, şiirler ve yarışmalar düzenleniyor. Geçen sene 1200 kişiye Belediye tarafından iftar verilirken bu sene bu rakam 2000 kişiye çıkarıldı. Belediyenin yapmış olduğu organizasyonlardaki heyecanı gören yerel girişimcilerin de iftar sponsorluklarında artış olduğu görüldü.

Siirt Belediyesi’nin Kayyum Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın’a meydanda etkinliklerin sürdüğü sırada yayınımıza aldık ve sorularımızı sorduk. Ceyhun Başkan, Siirtliler. NET’e şu değerlendirmelerde bulundu:

SİİRT’İN CÖMERTLİĞİNİ GÖSTERDİLER

“Canlı canlı, heyecanlı, keyifli, manevi hava içerisinde zaman zaman duygulanıp zaman zaman keyiflendik ve sonuna geldik. Allah tekrarını nasip etsin. İlgi gösteren Siirtli hemşerilerimiz başta olmak üzere, Siirt’in cömertliğini gösteren değerli işadamlarımıza, hayırsever kardeşlerimize hepsine teşekkür ediyorum. Ayrıca yerel ve ulusal çaptaki basınımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel iklimleri hem ramazanlarda hem de ramazanların dışında yaşarız.

DUAYI VE TEŞEKKÜRÜ ALIYORUZ

Siirt enerjik bir şehir. Duayı ve enerjiyi gerçekten hissediyorum. Allah sizden razı olsun, dualarımız sizinle dedikleri zaman bir koşma yerine beş koşma enerjisini hissediyoruz. Siirt huzuru özlemişti. Binlerce yıllık tarihin olduğu, kültürün değerlerin olduğu bir kenttir burası. Aslında huzursuzluk arızi bir durumdur. Şehrin kendisinden kaynaklanmıyor. Dışarıdan bir takım unsurlar şehrin huzurunu bozmaya çalışıyor. Burası ülkemizin bir minyatürüdür. Geleceğe sağlam adımlarla yürüyoruz. Terörle mücadele bir bütündür. Sadece teröristle mücadele değildir.

BEMBEYAZ BİR KENTTİ ONU CANLANDIRIYORUZ

Bundan 50 yıl öncesine gittiğimizde bembeyaz, ,pasparlak bir kent vardı burada. O kenti tekrar canlandırmaya çalışıyoruz. Daha işlerimiz çok. Tesisleşme önemli. Tesislerin içini dolduracak insan kalitesi de önemli. Gençlerimizin, hanımefendilerin kendilerinin özgüvenlerini arttıracak kurslar olsun bunları da vermeye çalışıyoruz.” 

Bu haber toplam 2391 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum