1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cengizhan Başaran’dan sağduyuya davet
Cengizhan Başaran’dan sağduyuya davet

Cengizhan Başaran’dan sağduyuya davet

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adayı Cengizhan Başaran’dan sağduyuya davet

A+A-

Başaran gazetecilere yaptığı açıklamalarda, Siirtli vatandaşlara çağrıda bulunarak, tahriklere gelmemelerini ve sağduyulu davranmaya davet etti.

 

45 aday adayı arasından belirlenen milletvekili aday listesine, saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Cengizhan Başaran, "Kurulduğu günden beri AK Parti çatısı altında siyaset yapıyorum. Milletvekili görevini Siirt halkımıza hizmet etmek için çok istememe rağmen henüz kısmet olmadı. Olaya kişisel bakmamız lazım. Dolayısıyla partime ve genel merkezimizin almış olduğu karara saygı duyuyorum. Önemli olan bu listede olup olmamam değildir. Önemli olan AK Partimizin başarısıdır. Önümüzdeki dönemde AK Partinin çok daha güçlü olarak iktidara gelmesi ve hizmetlerine devam etmesidir." dedi.

 

Türkiye’nin çok kritik bir süreçten geçtiğini vurgulayan Başaran sözlerine şöyle devam etti: "Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Geleceğimiz için, mutluluğumuz için, refahımız için bu süreçte Siirtli vatandaşlar olarak olumlu katkı yapmamız gerekiyor. Açıklanan liste vatandaşlarımızın isteklerini ve beklentilerini karşılamamış olabilir. Buna da saygı duymalıyız. Ancak AK Parti Hükümeti tarafından başlatılan değişim ve dönüşüm hareketinin tamamlanması için desteğimizin artarak devam etmesi gerekiyor. Türkiye’nin önünü açacak sivil anayasanın hayata geçirilmesi için büyük bir fırsat yakalamış bulunuyoruz. Bu fırsatı tepmememiz gerekiyor. Bu nedenlerle Siirtli vatandaşlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Hiç kimsenin tahriklerine ve oyunlarına gelmeyelim. Böyle zamanlarda ortaya çıkan ve amaçları da iyi niyetli olmayan kişilere karşı dikkatli olmamız gerekiyor. En büyük demokratik hakkımız olan oy kullanma hakkımızı, seçim gününde sandık başına giderek partimiz lehine mutlaka kullanalım. Allah memleketimize ve ülkemize hayırlısını versin."

Bu haber toplam 3664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!