1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cengiz Üstün; “2023 hedefi gerçekleşecektir.” dedi
Cengiz Üstün; “2023 hedefi gerçekleşecektir.” dedi

Cengiz Üstün; “2023 hedefi gerçekleşecektir.” dedi

Tüm Sanayici ve İşadamları Dernek (TÜMSİAD) başkanı Cengiz Üstün, 10 Ağustos tarihinin Türkiye’deki demokrasi ve ekonomik istikrar tarihi açısından önemli bir dönem noktası olduğunu söyledi.

A+A-
Üstün, “Halk ilk kez halk doğruda sandık başına geçerek Başbakan Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak seçmiştir. Milletin, devletin başkanını doğrudan seçtiği 10 Ağustos’ta çıkan sonuçlar ülkemizde istikrarın ve ekonomik büyümenin devam etmesi kararıdır. Aynı zamanda Ortadoğu barışına da katkı olacağı inancındayım. Türkiye’de siyasi istikrarın olduğu dönemde ekonomik büyüme olmuştur. Bu amaçla Siirtlilerin eniştesi olan başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması nedeniyle duyduğum memnuniyeti ifade ediyor ve başta Siirt’imize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
 
Üstün şöyle devam etti; “Ekonomik anlamda daha bir canlılık yaşanacağına inanıyoruz. Biz iş adamları olarak bu konuda çok umutluyuz. Türkiye’nin yakaladığı rüzgarın sürdürülmesi ve istikrarın devam etmesi önemliydi. Türkiye'nin küresel ekonomilerin krizde olduğu yıllarda bile istikrarını koruyarak büyüme kaydetti. Türkiye'nin Ak parti ile yakaladığı istikrarın yeni süreçte de devam edeceğine inanıyoruz. Milletimiz, ortaya koyduğu kararlı iradeyle, hem kendi tarihinin seyrini değiştirmiş, hem de gelecek nesillere gururla yâd edecekleri bir not düşmüştür. 12 yıldır, her türlü bedel göze alınarak sürdürülen hak ve özgürlükler mücadelesi, demokrasi kültürümüzün ve siyasi kazanımlarımızın temeli olmuştur. Bu seyirde önemli bir milat olan Cumhurbaşkanlığı seçimi de Yeni Türkiye’nin şekillenmesinde büyük ve köklü bir adımdır. 
 
Halkımız, dün yapılan seçimlerde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda bu göreve seçerek, ülkemizdeki istikrarın ve sunulan hizmetlerin devamını talep ettiğini, net bir şekilde ortaya koymuştur. Bu çerçevede Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin, Türkiye’nin daha demokratik, daha müreffeh, daha zengin ve daha özgür bir ülke olabilmesi yönünde belirlenen 2023 Hedeflerine ulaşmasını ve ülke içinde sağlanacak toplumsal uzlaşıyla birlikte “Yeni Türkiye” niteliğine kavuşmasını kolaylaştıracağına inanıyoruz.
 
Seçim sürecinin sayın Başbakan’ın da gayretiyle huzur içinde geçmesi de ayrı bir memnuniyet vesilesi olmuştur.
 
Milletimizin teveccühünü alarak seçimi kazanan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı hem bir vatandaş hem de  iş dünyası adına tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.
 
Bu haber toplam 1938 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!