1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Caprice Gold temel atma töreni gerçekleşti
Caprice Gold temel atma töreni gerçekleşti

Caprice Gold temel atma töreni gerçekleşti

Fadıl Akgündüz, Bayrampaşa’da Caprice Gold otel projesinin temel atma törenini dün gerçekleştirdi.

A+A-

Temel atma törenine Ak Parti Siirt milletvekili Afif Demirkıran, Ak Parti Şırnak Milletvekili Abdullah Veli Seyda, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Kaymakamı Veysel Yurdakul, Siirt Müteahhitler Derneği Başkanı Hayrettin Çakıcı, Diyarbakır Siirtliler Derneği Başkanı Adnan Öktüren, Yalova Siirtliler Derneği Başkanı Kemal Palan, İstanbul SİDER Yön.Kur.Üyesi Sait Yıldırımer’in yanı sıra bine yakın davetli ve vatandaş katıldı.

Şair Ahmet Selçuk İlhan’ın sunuculuğunu yaptığı tören Bayrampaşa Belediyesi Mehteran takımının çaldığı müzik eşliğinde okunan İstiklal marşının ardından başladı.


TEMEL ATMA TÖRENİ 29 MAYIS ÖZELLİKLE SEÇİLDİ

Fadıl Akgündüz törende yaptığı konuşmada İstanbul’un fethedildiği gün İstanbul’un en büyük otelini inşa edeceklerini belirterek, “Bu ruh İstanbul’un fethedildiği günün ruhudur. Bu ruh atalarımızın ruhudur. Sayın Başbakanımızın emirleri doğrultusunda sadece 8 binleri değil, 80 binleri, 800 binleri iş sahibi yapmak için yola çıktık. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kurulacak İmza otomobil fabrikasının çalışmalarını da son hızla sürdürüyoruz. Sayın Başbakanımıza da müjde, 260 bin kişiye iş istihdamı sağlayacak proje de yolda geliyor.” dedi.

caprice gold

Otelin açılış tarihi Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethi olan 29 Mayıs günü 2012 yılı belirlendi. 2 bin oda ve 3 bin yataklı olarak tasarlanan Caprice Gold'da konaklama 15'er günlük devre mülkler şeklinde olacak.

İMZA’YI DA 29 EKİM’DE PİYASAYA SÜRECEKTİ

Caprice Gold’un açılış tarihi olarak Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiği gün olan 29 Mayıs seçildi. 2 yıl sonra açılması hedeflenen otelde bu tarihin altı çizilerek belirtilmesi akla, Fadıl Akgündüz’ün Jet-Pa Holding’i ve İmza otomobilini getirdi. Akgündüz, bu otomobilin piyasaya çıkma tarihi olarak da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim’i tercih etmişti. Akgündüz, İmza’nın üretim yılı olarak 2002’yi gösterirken, otomobili, ‘Cenevre Otomobil Fuarı’nda “Türkiye’nin ilk dünya otomobili” sloganıyla duyurmuştu.

Hatta İmza, dünyanın önde gelen haber ajanslarından Associated Press tarafından da dünyaya fotoğraflı bir haber olarak duyurulmuştu. Ancak, İmza’yı üretmek için Siirt’i üretim üssü olarak seçen Akgündüz, bu otomobili üretemediği gibi Almanya’daki Türklerden topladığı 300 milyon doları da vatandaşlara geri ödemedi.

Bu haber toplam 6808 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!