1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çapa’da yatan lösemi hastası genç hemşehrimiz Cüneyt Gürel
Çapa’da yatan lösemi hastası genç hemşehrimiz Cüneyt Gürel

Çapa’da yatan lösemi hastası genç hemşehrimiz Cüneyt Gürel

Geçen yaz İstanbul’dan memleketi Siirt’e giden ve girdiği kaplıcadan sonra aniden fenalaşan genç hemşehrimiz Cüneyt Gürel, Siirt’te özel bir hastaneye kaldırılır. Uzm.Dr.Aylin Türkay tarafından muayene edilen Gürel’e lösemi teşhisi konularak sevk edilir.

A+A-

Lösemi hastası olan Cüneyt Gürel 18 yaşındadır. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Özel Hemotoloji Bölümü 3.Kat 8.Odada yatmaktadır. En büyük maddi ve manevi destekçisi olan anne ve babası Serdal Gürel, çocuklarını 9 aydır bir gün dahi yalnız bırakmamaktadır.

 

Baba Serdal Gürel, İstanbul’da bir ilçe belediyesinde işçi olarak çalışmaktadır. Oldukça ağır şartlarda yürüyen ve 9 aydır devam eden tedavi sürecinde baba Serdal Gürel, Siirtliler.Net’e çocuğunun sağlığı ile ilgili şu sevindirici haberi verdi : “Geçen yaz baba ben Siirt'e gitmek istiyorum demişti ve kendisini göndermiştim. Kaplıcaya gitmişti. Kaplıcadan sonra karnında aşırı ağrı şikayetleri üzerine hastaneye kaldırdık. Allah razı olsun Dr.Aylin hanıma göstermiştik. Kendisi büyük bir titizlikle oğlumuzu muayene etti. Tedavisinin İstanbul'da yapılması gerektiğini söyleyerek bizi sevk etti. 9 aydır burada yatıyor çocuğum. Hiçbir zaman onu ne ben ne de annesi yalnız bırakmadık. Oğlumuzun yanında olmak bize mutluluk veriyor. Yeterki oğlumuz iyi olsun. Tedavi süreci ağır ve uzun sürüyor. Ama Allah’a şükürler olsun ki tedavi süreci kötüye doğru gitmiyor. Bazen kötü dönemler atlatsak ta genel olarak iyiye doğru bir tedavi süreci yaşıyoruz. Ben oğlumun babasıyım ama oğlum artık benim bir babam gibidir. Onun bir dediğini iki etmiyoruz. İnşallah daha güzel ve daha sağlıklı günlerimiz olacak. Bizlere dua eden tüm hemşehrilerimize, dostlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz.”

 

Bu arada koyu Fenerbahçeli olduğu öğrendiğimiz genç hemşehrimiz Cüneyt Gürel’in yanında bir laptop ile sıkıldıkça internette girip çıktığını ve özellikle hergün Siirtliler.Net sitemizi büyük bir keyif ve beğeniyle takip ettiğini öğrendik. Genç kardeşimiz Cüneyt’in ise bizlerden bir isteğini en kısa sürede yerine getireceğiz. Gürel bizlerden “sitenizi yenilemişsiniz çok daha güzel bir görünüm kazanmış. Ancak eski sitenizde yerel türkülerimiz vardı ve onları dinleyebiliyorduk. Onları tekrar eklerseniz sevinirim.” demişti.

 

 

Bu haber toplam 5130 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!