1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Camileri dolaşan Müftü’den birlik mesajı
Camileri dolaşan Müftü’den birlik mesajı

Camileri dolaşan Müftü’den birlik mesajı

Ramazan boyunca Siirt’te muhtelif camileri ziyaret eden İl Müftüsü Faruk Arvas, vatandaşlara birlik ve beraberliğin önemiyle ilgili mesajlar veriyor.

A+A-

Siirt’te ramazan ayı süresince muhtelif camileri ziyaret ederek cemaate misafir olan ve oralarda halka hitap eden Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, önceki gün Seyyad camiindeydi. Müftü Arvas Ramazan ayı sonuna kadar İlimizde bulunan tüm camileri ziyaret ederek vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajları verecek.

 

Önceki gün İl Müftüsünü aralarında görmenin sevincini yaşayan Seyyad Camii cemaati de kendilerini ziyaretten son derece memnun olduklarını dile getirdiler. Seyyad camiinde mukabele öncesi cemaate hitabeden İl Müftüsü Faruk Arvas da gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirterek şunları söyledi:

 

“Küskünlükleri bırakarak milletçe birbirimize daha sıkı sarılmalı ve aramızdaki muhtemel farlılıkları bir tarafa itmeliyiz. Bu ayın rahmetinden istifade etmek için bol bol ibadet etmeli, kalplerimizi sevgi ve birbirimize saygı ile doldurmalıyız. Bir dahaki Ramazan’a kimlerin erişeceği belli ve belki de kısmet değildir. Ömrümüzün de bir sonu vardır. Ve bu kısa ömrü en iyi şekilde değerlendirmek için dünya ve ahiretimizi barıştırmalı, kendimizi her iki tarafa da hazır tutmalıyız. İşte mübarek ramazanlar Yüce Allahın (CC) af ve mağfiretinin en bol olduğu, bağışlanma kapılarının açık olduğu aylardır. Bu fırsatları kaçırmayalım. Kalplerimizi bizde Allah (CC) ve Peygamber (SAV) sevgisi ile dolduralım. Kendimizin ve geçmişlerimizin, yakınlarımızın günahları için tövbe edelim. Her şeyin hakkımızda iyi olmasını dileyelim. Ona yakin bir kul olmanın daimi zikri ve çabası içerisinde olalım. Bugün de Seyyad camiine misafir oldum. Gerek cemaatten gerekse de camii görevlilerinin ilgisinden son derece hoşnut oldum. Kendilerine çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Müftü Arvas, Ramazan ayı başından beri camilere yaptığı ziyaretlerde sona gelinirken, şu ana kadar 70’a yakın cami ziyaret etti. İl Merkezinde bulunan 115 Camiyi Sabah, Öğle, ikindi ve Yatsı namazlarında ziyaret ederek, Camilerin durumunu ve cemaatin müftülük hizmetlerinden beklentilerini dinliyor.

Bu haber toplam 2123 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!