1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çakıcı, İl Sağlık Müdürlüğüne cihaz yardımında bulundu
Çakıcı, İl Sağlık Müdürlüğüne cihaz yardımında bulundu

Çakıcı, İl Sağlık Müdürlüğüne cihaz yardımında bulundu

29 Mart 2009 seçimlerinde adından sıkça bahsettiren İl Genel Meclis Üyesi adayı Hayrettin Çakıcı, seçimler öncesinde gittiği köylerde söz verdiği tıbbi cihazları İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışladı.

A+A-

SİİRTLİLER.NET

 

Verdiği sözü sigara kağıdına not almadı

 

Çakıcı, 29 Mart 2009 seçimlerinde gittiği köylerde köylülerin sıkıntılarını not almış ve söz vermiş olduğu tıbbi cihazları bugün itibariyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışlamıştır.

 

“SEÇİLSEMDE SEÇİLMESEMDE BU CİHAZLARI ALIP İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞIŞLAYACAĞIM”

 

Neden böyle bir yardımda bulundunuz sorumuza hayırsever Çakıcı şu yanıtı verdi : “Seçim öncesi köyleri ziyaret edip oy istedik. Köylülerin dertlerini dinledik. Çoğunu not aldık ama hepsini bugünkü imkânlarımızla halletmemiz mümkün değil. Fakat özellikle bazı köylerimizde aşı, serum ve kan gibi nakil işlerinde ciddi sıkıntılar yaşadıklarını bu yüzden ciddi yaralar aldıklarını köylüler bana anlatmıştı. Bu durumda olan benim anam da olabilir, benim bacım da olabilir. Düşününki acil kan veya serum nakli gerektiğinde bunu nakledecek uygun cihazlar yetersiz. Ben köylülere söz verdim. Seçilsem de seçilmesem de bu cihazlardan imkânlarım nispetinde alıp İl Sağlık Müdürlüğüne bağışlayacağım. Bugün itibariyle sipariş verdiğim söz konusu cihazları siz saygıdeğer basın mensuplarının huzurunda il sağlık müdürüne teslim ediyorum.”

 

20 SOĞUK ZİNCİR EKİPMANI,

20 SICAKLIK TAKİP EKİPMANI

 

Aşı, serum, ilaç, kan ve kimyevi maddelerin stok ve nakillerinde sıcaklık takip hizmeti yapan ve bunların nakil işlemlerinde bozulmadan nakledilmesini sağlayan son derece bu önemli cihazlardan toplam 40 tanesini il sağlık müdürüne teslim ediyorum.

 

ÇAKICI’DAN DAVET

 

Hastalarımızın ve İl Müdürlüğümüzün her zaman emrinde olduğunu ve fırsat buldukça bu tip yardım çalışmalarını devam ettireceğini söyleyen Çakıcı’dan bir de davet var : “Şahsımda başlattığım bu yardımlar için ilimizin ileri gelenlerini de davet ediyorum. Yalnız sağlık alanında değil diğer kurumlarımızın ihtiyaç ve eksikliklerini tespit ettiğimde veya talepler doğrultusunda imkânlarım elverdiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Ayrıca bana bu cihazlarla ilgili teknik açıdan yardımcı olan sağlık çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.

 

Sayın Çakıcı’ya bu duyarlılığından ötürü Siirtliler.Net olarak teşekkür ederiz. 23.09.2009  

Bu haber toplam 2077 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!