1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çağrı Merkezi Projesi 60 kursiyerle göz dolduruyor
Çağrı Merkezi Projesi 60 kursiyerle göz dolduruyor

Çağrı Merkezi Projesi 60 kursiyerle göz dolduruyor

Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı ile Sanayi Ticaret İl Müdürlüğünce ortaklaşa SODES ( Sosyal Destek Programı) kapsamında yürütülmekte olan “Çağrı Merkezi Projesi”nin Pazar günkü Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapılan çalışma oturumuna, İlimiz

A+A-

Proje ile ilgili genel bilgiler veren, İl Sanayi ve Ticaret Müdürü Fahrettin Aktaç, ”İstihdam ve meslek edinme amacına yönelik olan bu proje, 01 Mayıs 2010 tarihinde başlamış olup, Aralık 2010 tarihinde sona erecek. 60 kursiyere toplam 488 saat kurs verilecektir. Çağrı Merkezi Müşteri, odaklı şirketlerin sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerle ilgili müşterilerin taleplerini karşılamak ve şikâyetleri çözümlemek amacıyla kurulmuş telefonla hizmet veren bir birimdir.” dedi.

 

Kursiyerler adına söz olan Pınar Olgun ve A.Kadir Onay, “SODES kapsamında yürütülen bu proje ile Meslek edinme konusunda rehber hocalarımız eşliğinde, Çağrı Merkezi ile ilgili bilgiler öğreniyoruz, ayrıca burada yeni dostluklar, arkadaşlıklar edindik dolayısıyla buradaki kursiyerlerin sosyal yönden gelişmelerine büyük katkı sağlanmıştır. İlimizde bir çağrı merkezinin kurulmasını ve burada kurs gören kursiyerlerin yerleştirilmesini istiyoruz” dediler

 

Siirt valisi Musa Çolak konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “İlimizde başta eğitim olmak üzere, ekonomik, sosyal, kültürel ve sağlık içerikli projeleri önemsediğimi belirtmek isterim. Öncelikli olarak ilimizde bir çağrı merkezinin kurulması ve kursiyerlerimizin burada istihdam edilmelerini amaçlıyoruz. Bu kapsamda kursiyerlerimize etkili iletişim yöntemleri, Satış teknikleri müşteri ilişkileri pazarlama, halkla ilişkiler, konularında kursiyerlerimize bilgi ve beceriler kazandırılmıştır. İlimizde bir çağrı merkezinin kurulması ile işsiz gençlerimizin bu merkezlerde istihdam edinebilmeleri için gerekli girişimlerde bulunacağım.” diye konuştu.

 

Ticaret Ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapılan çalışma oturumuna; Vali Yardımcısı Yunus SEZER, Siirt Ticaret Odası Başkan Vekili F. Özgür Çalapkulu, Ticaret Sanayi İl Müdürü Fahrettin AKTAÇ, Kursiyerler, Öğretmenler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Bu haber toplam 2602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!