1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Buzağınız bu yıl doğduysa…
Buzağınız bu yıl doğduysa…

Buzağınız bu yıl doğduysa…

Buzağınız 2018 yılında doğdu ise 31 Ağustos 2018 tarihine kadar vaktiniz var.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Desteklemeleri kapsamında 2018 yılında doğan ve '2018/21 Sayılı Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği'nde belirtilen şartları taşıyan buzağılar için destekleme başvuruları başlamıştır. Başvurular 2 Temmuz - 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında İl/İlçe Müdürlüklerine yapılacaktır.

2018 yılı buzağı desteklemesi için yetiştiricilerin, desteğini hangi yetiştirici/üretici örgütü üzerinden almak istiyorlar ise almak istediği örgüt üzerinden, soy kütüğüne kayıtlı yetiştiriciler damızlık sığır yetiştiricileri il birliklerine, herhangi bir örgüte üye olmayanlar ise işletmelerinin kayıtlı bulunduğu İl/İlçe Müdürlüklerine başvuracaklardır.

Başvurular, 2 Temmuz 2018 - 31 Ağustos 2018 (1. Dönem) tarihleri arasında ve 02 Mayıs 2019 - 01 Temmuz 2019 (2. Dönem) tarihleri arasında olmak üzere iki dönem halinde yapılacaktır. Birinci dönemde başvuru yapamayanlar ikinci dönemde başvuruda bulunabilecekler.

Birinci dönemde başvuruda bulunduğu halde eksikleri nedeniyle desteklemeden yararlanamayanlar, ikinci dönemde eksikliklerinin giderilmesi halinde desteklemeden yararlandırılacaktır.

Yetiştiricilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bu tarihler arasında İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları ve desteklemeye ilişkin askı icmallerini kontrol etmeleri önemle rica olunur.
 

Bu haber toplam 1694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!