1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Büyükelçi Egemen Bağış için veda buluşması
Büyükelçi Egemen Bağış için veda buluşması

Büyükelçi Egemen Bağış için veda buluşması

Avrupa’nın önemli yerlerinden biri olan Çek Cumhuriyetinde Prag Büyükelçisi olarak eski AB Bakanı Egemen Bağış için İstanbul’da mütevazi bir veda toplantısı tertip edildi.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Danışmanlarından olan Nurettin Ertemel tarafından geçtiğimiz hafta sonunda İstanbul Fatih’teki bir lokantanın toplantı salonunda hemşerimiz Egemen Bağış için bir veda buluşması tertiplendi. Toplumun farklı kesimlerinden katılımcıların yer aldığı veda buluşmasında yenilen yemeğin ardından şu açıklamalarda bulunuldu.

NURETTİN ERTEMEL
11 Kasım’da yeni görevi için Prag’a gidecek olan değerli hemşerimiz Egemen Bağış’ın üzerimizde emeği var. Anılarımızı yadedelim ve güzel bir dostluk hatırası bırakalım diye bu programı tertipledik. Meyve veren ağaç misali kendisi bir dönem taşlanmıştır. Nelere göğüs gerdiğini kendisini yakından tanıyanlar olarak bizler çok iyi biliyoruz.

NİHAT ÖZDEMİR
Hayalimde önemli bir değer yargısı var ve hep bunu test ederim. Göreve geldiğinden beri kendisi hep yükselmiştir. Kendisi hep ulaşılan bir insan olmuştur. Mütevaziliği ile tanıdım. Gideceği yerin Avrupa’da önemli bir yeri var.

ETHEM SANCAK
Güzel bir hasret giderme oldu bu program. Kendisi hep böyle şeylere vesile olmuştur zaten. Rüzgarla savrulup gelen biri değildir Egemen bağış. Ailesini de tanıyorum ve Siirt’le bağları kopmadı. Rahmetli babası Abdullah Bağış önemli bir eğitimciydi Siirt’te. Amcası Feridun Bağış ta sağlık alanında Siirt’te tanınan biridir. Ailece iyi bir gelenekten geliyorlar. Gideceği yer Avrupa’nın bel kemiği bir yerdir. Küçük bir yer ama etkili ve kritik bir ülkeye Cumhurbaşkanımızı temsilen gidiyor.

ALİ TALİP ÖZDEMİR
Hep samimi biri oldu. Toprak gibi tevazuluydu. Çiğnedik ama bizi beslemeye devam etti. AB Bakanı iken harika bir performansı vardı. O yüzden Fetö saldırısına maruz kaldı. Ama hep sabretti.

FERİDUN BAĞIŞ
Amcası olarak hep gurur kaynağım olmuştur.

ADEM SÜZGÜN
2002’de kendisiyle siyasi çalışmalar sırasında tanışmıştım. Ne zaman kendisiyle karşılaşsak hep tevazu ile bizleri karşıladı.

Yapılan konuşmaların ardından son konuşmasını yapmak üzere konuşan Egemen Bağış şu ifadelere yer verdi:

Duygu yüklü bir akşam oldu. Siirt’in bir evladı olmaktan hep onur duydum. Siyasette iyi gün olduğu gibi kötü gün de vardır. Bana atılan iftiralara söylenecek çok sözüm vardı ama liderim bana sabret dedi. Şunu söyleyebilirim bu kardeşiniz sıfırdan bir Bakanlık kurdu. Bakanlığımda 1 tane bile Fetöcü yoktu. Bana yoğun bir şekilde saldırmalarının sebebini buradan anlayabilirsiniz. Çok şükür zaman herşeyi ortaya çıkardı. En büyük hırsızın, hainin kendileri olduğu ortaya çıktı. O günden sonra birçok kişi benden helallik istediler.

Şimdi yeni bir görev için hazırlık yapıyoruz. Hedefimiz Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasında ticaret hacmini arttırmak, 5 milyar dolarlara çıkarmak olacaktır. İşadamlarına aracılık yapıyorum diye yine bana saldıracaklardır. Hiç umurumda değil.
 

egemen2.jpgegemen3.jpgegemen4.jpgegemen1.jpg

Bu haber toplam 20583 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!