1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BURSA – Mehmet Müfit Aydın aday adayı
BURSA – Mehmet Müfit Aydın aday adayı

BURSA – Mehmet Müfit Aydın aday adayı

Siirt ve bölge illerinin tanınmış, saygın ailelerinden biri olan Şeyhül Hazin ailesinden Mehmet Müfit Aydın, AK Parti’den Bursa Milletvekili Aday Adayı.

A+A-

1954 Ağrı doğumlu. Siirt Ziraat Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra A.Ü.İşletme Fakültesi’ni bitirdi. 1972-1993 yılları arasında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nda taşra teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yaptı. 1993-2003 yılları arasında Sakarya Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yaptı. 2003-2009 arasında Bursa Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yaptı. 2009’dan itibaren de Bursa İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcılığı görevini sürdürdü. Aday adaylığı için görevinden istifa etti.

mehmet müfit aydın - akparti bursa milletvekili aday adayıTillo ilçemize bağlı Fersaf’ta (Dereyamaç) Şeyhül Hazin ailesinden olan M.Müfit Aydın’ın en büyük hedefi kurumsal gelişmenin yanı sıra sosyal dokuyu geliştirmek, sevgi, saygı ve güven ortamını geliştirmek olmuştur. Siyasi hayatına 1984 yılında Tatvan’da Refah Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olarak başladı. 2007 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Bursa Milletvekili Aday adayı oldu ve 13.sıradan kendisine adaylık verildi. O dönemde AK Parti’nin Bursa’dan 12 milletvekili olduğu için ve MHP’nin de barajı aşmasıyla partisinin 13.sıradaki adayı olarak meclise girmesi mümkün olmadı.

Evli ve 5 çocuk babası olan Müfit Aydın, hukukun üstünlüğüne saygılı, hesap verebilen, vatandaşın isteklerine duyarlı, katılımı ve işbirliğini önemseyen, halka yakın, duyarlı, birleştirici, pratik ve dinamik bir yönetici olarak bulunduğu bölgede sürekli var gücüyle çalışmasıyla tanındı.

Sanayi kenti Bursa’dan, tarih ve turizm kenti Bursa’ya” sloganıyla yola çıkan Aydın, Bursa’nın sorunlarını, değerlerini, potansiyelini gören ve bilen biri olarak birikimlerini Bursa’nın hizmetine sunmak üzere Bursa’lıların destek ve teveccühlerini bekliyor.

Bu haber toplam 7410 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!