1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bülent Arınç, İnternet medyasıyla buluştu
Bülent Arınç, İnternet medyasıyla buluştu

Bülent Arınç, İnternet medyasıyla buluştu

İnternet Medyası Derneği’nin organize ettiği “internet zirvesi” konulu panelde sektörün sıkıntılarının yanı sıra geldiği noktanın değerlendirilmesi yapıldı.

A+A-

İnternet Medyası Derneği tarafından organize edilen İnternet Zirvesi, Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay da katıldı. Toplantıda yerel ve ulusal yüzlerce internet medya mensubu ve yöneticisi de hazır bulundu.

 

BAŞBAKANLIKTAKİ OFİSİMDEN, ANKARA’DAKİ EVİMDEN BİR DOKUNUŞLA GELİŞMELERİ ÖĞRENİYORUM

 

Konuşma yapan Bülent Arınç, internet haberciliğinin yalnız Türkiye'de değil, tüm dünyada yeni bir yayıncılık olduğunu söyledi. Arınç, internet haberciliğinin geleceğin haberciliği olduğunu belirterek, “İnternet gelecektir, gelecek internettir. Teknoloji hayatımızın her alanındaki etkisini sürdürüyor.  Hayatımızın her alanında hızlı bir değişimi yaşıyoruz. Teknolojik gelişmenin en fazla görüldüğü iki sektör var. Birisi medya, bir diğeri de iletişim. Benim açımdan en büyük kolaylık sınırları kaldırmasıdır. Ankara'daki evimden, Başbakanlıktaki ofisimden bir dokunuşla dünyanın bir başka noktasıyla anında iletişime geçiyor, gelişmeleri öğreniyorum. İnternet sayesinde ülkeler birbirlerine kabloyla bağlı. İnternet bilgiye ulaşmada en hızlı ve modern iletişim dedi.

 

YASAKLARLA BİR YERE GELİNMEZ

 

Arınç, internette yasaklamalarla bir yere varılmayacağının altını çizerek, “Bizim hükümet olarak da yasaklara bakış açımız bilinmekte” dedi.

Bu haber toplam 1866 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!