1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bu personel alımında hakkaniyet var
Bu personel alımında hakkaniyet var

Bu personel alımında hakkaniyet var

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ev Gibi Okul Projesi” Türkiye İş Kurumu tarafından uygun görülerek yürürlüğe girmiştir.

A+A-

Bu eleman alımında hakkaniyet var. İşe girmek için birilerinin yiğenlerine, kardeşlerine dolar, mark ödemek zorunda kalınmadı. Herşey Kura çekilerek belirlendi. Üzülen oldu, sevinen oldu. Ama herkesin gönlü müsterihti.

 


Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) program için İl ve İlçelere toplam 150 kişi alınacağı bildirildi. Yapılan toplam müracaatçı sayısının 1424 kişi olduğunu açıklayan İl Milli Eğitim Müdürü T.Fikret ETEKER:

 

“Projede amacımız öğrencilerimize daha hijyen ortamda eğitim öğretim imkanı sağlamaktır. Projenin gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz Necati ŞENTÜRK’ e, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Siirt Şubesi yetkililerine teşekkürü bir borç bilirim. Yaptığımız alımlar Noter huzurunda Kura çekimi ile hakkaniyet ölçüsünde yapılmıştır. Merkez İlçe dâhil bütün İlçelerin elaman alımları ikamet adreslerine göre kuraya tabi tutularak gerçekleştirilmiştir. Proje süresi 4 aydır. 22 Şubat 2010 da girişleri yapılacak ve 22 Haziran 2010’da çıkışları yapılacaktır. Söz konusu kura çekimi 16.02.2010 Salı günü saat 10,00‘da Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılmıştır. Asgari ücret ve sigortalı olarak çalışacak olan elamanlarımıza işlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

 

 İLÇELER BAZINDA ALINAN ELAMAN SAYILARI

 

MERKEZ                      60        Kişi

AYDINLAR                     5         

BAYKAN                      14         

ERUH                          16         

KURTALAN                  26       

PERVARİ                     15       

ŞİRVAN                       14       

                                                           :

                        TOPLAM         150

 

 

 

Bu haber toplam 3151 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!