1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Bu millet göğüs göğüse çarpışmayı bilir
Bu millet göğüs göğüse çarpışmayı bilir

Bu millet göğüs göğüse çarpışmayı bilir

Erdoğan’ın ‘sırtımızdan bıçaklandık’ diyen Rusya lideri Putin'in sözlerine tepkisi.

A+A-

İşte o açıklamalar:

"Devletler arasındaki ilişkiler çocuk oyuncağı değildir. Rusya bizim gözümüzde önemli, köklü bir devlettir. Bunun için Rusya'dan bu tür konularda devlet ciddiyetine yakışır bir tutum bekliyoruz. Biz Rusya'yla olan ilişkimizi çok önemsiyoruz.

Sayın Putin, sırtından bıçakladığımızı söylüyor. Bu millet bugüne kadar hiç kimseyi sırtından bıçaklamamıştır. Bu millet göğüs göğse savaşmasını bilen bir millettir. 

Biz her zaman mücadelemizi göğüs göğse verdik. Öyle veririz. Biz bu ilişkilerin zarar görmesini istemiyoruz. Suriye sınırımızın ihlali sebebiyle yaşanan hadise kendi mecrasında sonuna kadar takip edilir, her şey araştırılır. Ama bu mesele üzerinden Türkiye'ye yönelik topyekun iftira kampanyası başlatılması, vatandaşlarımızın taciz edilmesini, ilişkimizin tehlikeye atılmasını yakıştıramıyorum. Paris'te Sayın Putin'le yüz yüze görüşmeyi isterim. Bu konunun gereksiz bir şekilde tırmandırılmasından rahatsız olduğumuzu ifade etmek isterim. Türkiye ile Rusya'nın önünde gerçekten çok büyük bir işbirliği potansiyeli var. Son birkaç yıldır gayet iyi bir şekilde devam ediyor. Bu sorunun ne mevcut, ne de potansiyel ilişkilerimize zarar gelsin istemiyoruz."

RUSYA'YA İTİDAL ÇAĞRISI

"Rusya'ya samimiyetle diyorum ki, gelin böyle bir duruma meydan vermeyelim."

Bu haber toplam 943 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!