1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu kavşakta kaza bitmiyor
Bu kavşakta kaza bitmiyor

Bu kavşakta kaza bitmiyor

Güres caddesi ile Bahçelievler mahallesini bağlayan kavşakta gün olmuyor ki ufak çapta kazalar yaşanmasın.

A+A-

Siirt Üniversitesi kampüsünün sonundaki kavşakta aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu gün aşırı irili-ufaklı kazalar yaşanıyor. Yıllardır bu kavşakta meydana gelen kazalar ve aşırı hızla araç kullanan sürücülerden bıkan esnaf dertlerine çare arıyorlar.

 

Gerek belediye, gerek valilik yetkililerine bu kavşakta sinyalizasyon çalışmasının yapılması yönünde isteklerini bildiren vatandaşlar ilgili kurumların duyarlı davranmadıklarını bildirdiler. Şikayetlerini Siirtliler.Net’e ileten vatandaşlar: “defalarca uyarıda bulunmamıza ve taleplerimizi iletmemize rağmen bizlere burada sinyalizasyon için alt yapının bulunmadığını ve bu taleplerimizi yerine getiremeyeceklerini bildirdiler. Oysa Valilik tarafından buraya MOBESE kamerası takıldı.” dediler.

 

TRAFİK IŞIKLARININ SÜRESİ AYARLANMALI

 

Yapılacak sinyalizasyon çalışmasının ardından muhtemel kazaların önüne geçileceğini bildiren vatandaşlar sözlerine sinyalizasyon ayarlarıyla ilgili düşüncelerini de ekleyerek, “Siirt’in çeşitli yerlerinde eklenen trafik ışıklarının ayarları trafiği rahatlatmaktan ziyade yeni trafik sorunu çıkarıyor. Uzun süreye ayarlanmış ışıklar trafikte yoğunlaşmaya neden oluyor. Bu sürenin daha akıcı bir trafiğin sağlanması için yeniden düzenlenmesi gerekiyor” dediler.

Bu haber toplam 3225 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!