1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu haber Bedensel Engelliler için
Bu haber Bedensel Engelliler için

Bu haber Bedensel Engelliler için

Siirt’te Bedensel Engelliler Basketbol Takımı kuruluyor. Müracaatlar 15 Ağustos’a kadar Kızılay Kan Merkezi’ne yapılabilecek.

A+A-

Polis Başmüfettişi İnci Aksoy’un memleketi Siirt’e katkıları direk veya dolaylı olarak devam ediyor. Show TV’de Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan “Var mısın Yok musun” adlı yarışma programına katılan (TESYEV) Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı katılmış ve “II.Engelleri Kaldıralım” kampanyasının tanıtımı yapıldı.

Polis Başmüfettişi İnci Aksoy’un TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer’i Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık ile tanıştırması sonucu ilimize 20 adet bedensel engelli aracı kazandırılmış oldu.

SİİRT’TE TESYEV DESTEKLİ ENGELLİLER BASKETBOL TAKIMI KURULUYOR

Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık’ın TESYEV Başkanı ile kurduğu ilişkiler neticesinde TESYEV yönetimi Siirt’te engelli vatandaşlardan oluşan bir basketbol takımı kurmaya karar verdi. Kuruluş masraflarının tümü TESYEV tarafından karşılanacaktır.

BEDENSEL ENGELLİ VATANDAŞLAR: KAYITLAR BAŞLADI

Ailesinde veya yakın çevresinde bedensel engelli olan tanıdıklarınız varsa bu haberi mutlaka kendilerine iletiniz. Bedensel engelli olan bay-bayan her vatandaş 15 Ağustos 2011’e kadar Güres caddesi üzerinde bulunan Kızılay Kan Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir. 10 erkek oyuncu 2 bayan oyuncu olmak üzere kurulacak basketbol takımında toplam 12 kişi olacak.

Bu haber toplam 1987 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!