1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu Çocukları Gören Yok mu?
Bu Çocukları Gören Yok mu?

Bu Çocukları Gören Yok mu?

Ülkemizin kanayan yarası haline gelmiş ve ilimizde azda olsa görülen sokakta çalışan çocuklar, ailelerinin de teşviki ile mendil satma ya da güres caddesinin güzel mekânlarından çıkan vatandaşlardan para almak için çabalayan bu çocukları gören yok mu?

A+A-

Kimisi elinde kâğıt mendili ile kimisi terazisi kimisi de sokakta geçen vatandaşlardan para almak için çabalayan bu çocuklar mekân bildikleri köşe başlarında mesailerine sabahın erken saatlerinde başlıyorlar. Akşamın geç saatlerine kadar süren bu mesailerinin sonucunda evlerine azda olsa katkı yapma çabaları küçük bedenlerinden beklenmedik bir performans sergiliyorlar.

 

Özellikle ailelerinin geçim sıkıntısı yüzünden teşvik ettiği çocuklar güres caddesinin lüks bildikleri mekânlarından çıkan vatandaşlardan para almak için büyük bir çaba harcarken kimi zaman istediklerini alma sevinci yaşıyor, kimi zamanda aldıkları cevaplarla hayal kırıklığına uğrayan çocuklar yinede para almak için direniyorlar.

Şimdilik yaptıkları işi oyun olarak gören çocuklar ileriki yaşamlarında yaşayabilecekleri travmalara da zemin hazırlıyor. İlimizde her yıl birçok proje ile çocukların yarınlarına hazırlanması için destek projeleri gerçekleştirilirken bu sokak çocuklarının görülmemesi yetkililerin ve sivil toplum örgütlerinin bu kanayan yaradan haberlerinin olmadığı sorusunu akla getiriyor.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!