1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Boyalarım Filistin isimli kısa metrajlı film
Boyalarım Filistin isimli kısa metrajlı film

Boyalarım Filistin isimli kısa metrajlı film

Sosyal medyada paylaşılmaya başlanan 6,5 dakikalık film beğeni kazanmaya başladı.

A+A-

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel tarafından "Boyalarım Filistin" adıyla kısa metrajlı film yapıldı. Film ile ilgili Eyüp Güzel tarafından şu açıklama yapıldı:

"İlk deneyimim olan ve amatör imkanlarla hazırlamış olduğum kısa metrajlı “Boyalarım Filistin” isimli filmde “Filistin için ben ne yapabilirim ki?” sorusuna cevap aranıyor.

Şüheda isimli ilkokul çağındaki kız çocuğu anne ve babasından öğrendiği Filistin’i sever. İlgi duydukça kendisine Filistin vakitleri ayırmaya başlar. Boyama çalışmaları, internette videolar izleme ve kitap okuma gibi çeşitli bireysel etkinliklerle Kudüs’ü, Filistin’i ve Mescid-i Aksa’yı daha çok tanımaya ve sevmeye başlar.

Mahallesinde Filistin’e duyarlılık konusunda yaşıtları arasında tek başınadır. Evinde, sokağında Mescid-i Aksa’yı çizer, boyamaya başlar tek başına olmasına aldırış etmeksizin. Merak edip soran arkadaşlarına anlatmaya başlar. Mescid-i Aksa’yı tanıyan çocukların sayısı artar zamanla. Nihayetinde Şüheda 20-25 arkadaşına ulaşır.

Film çekimlerim yaklaşık 2 hafta sürdü. Bu süre içerisinde ilkokul çağındaki 25 kız çocuğuna ulaşıldı. Öyle ki çocuklar arasında Mescid-i Aksa’nın ismini telaffuz edemeyenler dahi vardı. Film çekimleri boyunca aynı mahallede 25 hanede Filistin konuşulmaya başlandı.

Bu doğrultuda Film amacına ulaşmıştır."

Bu haber toplam 1972 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum