1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Botan Çayı Özbey Ailesinin Felaketi Oldu
Botan Çayı Özbey Ailesinin Felaketi Oldu

Botan Çayı Özbey Ailesinin Felaketi Oldu

Öğle saatlerinde açılan baraj kapaklarıyla serbest kalan su Özbey ailesinden 4 ferdi yuttu.

A+A-

Piknik için gittikleri Billoriste kendilerini kötü bir sürprizin beklediğinden habersiz üç kardeş suda eğlenirken boğuldu.Al kumru barajının su debisini kontrol etmek amacı ile açtığı kapaklardan dolayı serbest kalan baraj suyu Fehim Özbey’in üç çocuğunu yuttu. Suda boğulan çocuklarını gören Fehim Özbey çocuklarını kurtarmak için suya atladı. Çocuklarını kurtarmaya çalışırken gelen azgın suya kapılan babada suda gözden kayboldu.

 

Çevredeki vatandaşların da kurtarma çalışmalarına katılması ile Kader Özbey sudan çıkarılıp Siirt Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırıldı. Hayati tehlikesi süren Kader Özbey’in Durumu ciddiyetini koruyor. Öte yandan arama çalışmaları devam ederken henüz Fehim Özbey, Murat Özbey ve ismi henüz belirlenemeyen bir kardeşin de bulunması için bölgeye sivil savunma ekipleri sevk edildi.

 

Son altı ayda baraj kapaklarının açılması ile bırakılan suyun yaklaşık 15 canı alması bundan sonraki can kayıplarının olmaması için acil önlem alınması konusunda ciddi bir çalışmanın yapılası vatandaşlar tarafından dile getiriliyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 6105 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!