1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Bizde yalan yok!
Bizde yalan yok!

Bizde yalan yok!

Yaptığı haberlerin arkasında duran Siirtliler.Net, manipülasyon derdinde olmayan ilkeli bir yayın kuruluşudur.

A+A-

9 Ocak 2012 günü ekranlarımıza getirdiğimiz “Milletvekili dediğin sözünü tutmalı” başlıklı haberimizde Siirt Merkez’e bağlı Tuzkuyusu (Erbine) Köyünde yenisi yapılacak diye boşaltılan ve 1 yıldır hizmet vermeyen Sağlık Ocağı ile ilgili problemi Siirt kamuoyuna aktarmıştık.

O haberimizin özeti:

Siirt Milletvekili Afif Demirkıran’ın 2010 seçimleri sonrasında köyü beraberindeki heyetle ziyaret eder. Köylüler Sağlık Ocağı ile ilgili şikâyetlerini Demirkıran’a iletir. Demirkıran, Sağlık Bakanlığı’nı köylülerin yanında arar ve köylülere “bu sorununuzu çözeceğim” sözü verir.

Muhtar inkar etti

Haberin özetinde de belirtilen ifadeler 8 Ocak 2012 günü köyü ziyaretimde aralarında İdris Okta, babası ve köy muhtarının da bulunduğu köylüler tarafından bizzat tarafıma iletilmiştir. Köylülerin sadece şikâyetlerini dile getirmiş ve verilen sözü hatırlatmak istemiştir.

Afif Demirkıran, “Ben köye gitmedim, söz vermedim”

Haberimiz üzerine Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, şahsımı arayarak “ben köye hiç gitmedim, söz de vermedim. Sağlık Ocağı ile ilgili problemi ilk kez sitenizden yeni öğreniyorum ve gerekeni yapacağım” dedi. Haberin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Demirkıran, haberin tekzip edilmesini talep etti.. Köylülerden İdris Okta ise Demirkıran'ın köye geldiğini, yanlarında olan kişilerin isimlerini dahi tek tek ifade etmektedir.

Siirtliler.Net yalan haber yapmaz!

Siirtliler.Net’e gönderilen tekzip yazısında haberimizin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Demirkıran, yalan haber yazdığımızı ima etmesinden dolayı tekzip yazısını yayınlamama hakkımızı kullanmaktayız. Köy muhtarı daha sonra açıklamalarını inkâr etmesi üzerine Milletvekilimiz Demirkıran’da “acaba Siirtliler.Net mi yalan haber yapıyor” yönünde bir algı oluşmuş olabilir. Ortada bir yalan varsa o Siirtliler.Net'e ait değildir. Demirkıran'a telefonda yaptığımız teklifi burada yineliyoruz: Köylülerle Demirkıran yüzyüze bir araya gelsinler. Bakalım kimin yüzü kızaracak. Siirtliler.Net bugüne kadar masa başından manipülasyon derdinde olmayan ilkeli bir yayın kuruluşudur. İhtiyaç halinde konuyla ilgili ses ve video kayıtlarını dileyen herkese sunabilecek kadar da titiz bir çalışma içerisindedir.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim

Eyüp Güzel

Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni

 


EK NOT:

İlk haberimizde köydeki sağlık ocağı problemine dikkat çekmemizin ardından Milletvekili Afif Demirkıran’ın İl Sağlık Müdürlüğü’nü arayarak köyün sağlık ocağı problemini çözmesi yönünde talimat verdiği, Demirkıran tarafından şahsıma iletildi. Konuyla ilgili bilgilendirilen köylüler Demirkıran’a ayrıca teşekkürlerini ilettiler.

Bu haber toplam 2973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!