1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Birinci Tur’un son umrecileri uğurlandı
Birinci Tur’un son umrecileri uğurlandı

Birinci Tur’un son umrecileri uğurlandı

Müftülük organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan birinci tur’un son kafilesi Salâvat, Telbiye ve dualarla uğurlandı.

A+A-

Siirt İl Müftülüğü organizasyonu ile Adana Havayoluna karayolu ile giden birinci tur’un son Umrecileri İl Müftü Vekili M.Baki Bilgili, din görevlileri ve vatandaşlar tarafından uğurlandılar.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Düzenlenen uğurlama töreninde umreye gideceklere hitaben bir konuşma yapan Müftü Vekili M.Baki Bilgili, hac ve umre ibadetinin büyük fedakârlık gerektirdiğini söyledi.

 

 

Umrecilerin birbirlerine yardımcı olması gerektiğini ifade eden Müftü Vekili Bilgili; “Hac ve umre ibadeti çok zordur ve büyük fedakârlık gerektirir. Dolayısıyla yollarda, havalimanlarında, otellerde, yemekhanede, ibadet esnasında, ziyaretlerde tavaf ve sa’y yapılırken hastalık anında umreciler birbirine yardımcı olmalıdır. Güneşin meyve ve ekinleri olgunlaştırdığı gibi Salih amellerin de müminleri kemale erdirdiği, Sevgili Peygamber Efendimize geride bıraktıklarına selamlarını iletmenizi, ülkemizin birliği, dirliği, huzuru ve başarısı için kutsal mekânlarda bol bol dua ediniz ve güle güle gidip güle güle vatana geri dönünüz” şeklinde konuştu.

 

Umreciler, okunan Kur’an-i Kerim,  iİahi, Telbiye, Selavat ve ezanın ardından İl Müftü Vekili M.Baki Bilgili’nin uğurlama duasından sonra Adana Havalimanına hareket ettiler. Ayhan Veral Hoca’nın başında olduğu 36 Kişilik grubun 18 Mart’ta Yurda giriş yapacakları belirtildi.

 

Bu haber toplam 2867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!