1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Biri Şu DİKA’ YA Dur Desin Artık
Biri Şu DİKA’ YA Dur Desin Artık

Biri Şu DİKA’ YA Dur Desin Artık

Her defasında Mardin’e ayrıcalıklı davranan ve DİKA’nın bütün olanaklarının tümünü neredeyse Mardin için kullanmaya devam ediyor.

A+A-

Dicle Kalkınma Ajansı adı altında faaliyet göstermesine rağmen sadece Mardin’in kalkınması için çaba sarf eden her defasında pastanın büyük bölümünden payını Mardin için kullanan DİKA basit bir işçi alımında bile Mardin’i göz ardı edemiyor.

Son günlerde yaptığı faaliyetlerle adından söz ettiren DİKA genel sekreterliğinin asli görevi olan bölgenin kalkınması dışında sadece Mardin’e yaptığı ayrımcılığı ve DİKA Yönetimine düzenlediği yurt dışı seyahatlerin yanı sıra şimdide ihtiyaç doğrultusunda ajansa alınması gereken vasıflı elemanlarda bile Mardin’e aldığı eleman sayısı ile kendinden söz ettiriyor.

 

Mardin’deki ajans için 12 kişilik eleman alımı yapılırken diğer illere bir veya iki eleman alımı alınarak sus payı verildi. Basit eleman alımında bile aslan payını Mardin için kullanan DİKA genel sekreterliğine hesap sorulmaması üzerine bildiği telden çalmaya devam ediyor.

 

Siirt Valisi Musa Çolak, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören’in DİKA’nın yaptığı bu pervazsızca Mardin ayrımcılığını görmemeleri ve bu konuya müdahale etmemeleri vatandaşların zihinlerinde soru işareti bırakıyor.

Bu haber toplam 2190 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!