1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bir vekil ısmarladığı yemeği haber yapar mı?
Bir vekil ısmarladığı yemeği haber yapar mı?

Bir vekil ısmarladığı yemeği haber yapar mı?

Yaklaşan seçimlerle birlikte Başkanlığını Yılmaz Helvacıoğlu’nun yaptığı Ankara’daki Siirtliler Vakfı’nın adını bolca duyacağız.

A+A-

Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, aralarında partisinin ağır isimlerinin de bulunduğu bakan ve milletvekillerinden bir gruba yemek ısmarladı.

 

“Siirt’i tanıtmak için çaba harcıyorum”

 

Bir haber ajansı tarafından yapılan haberde Yılmaz Helvacıoğlu bu çalışmayı ise şu sözlerle açıklamış : “Siirt’i tanıtmak için çaba harcıyorum”

 

Kimi siyasi kulislerde ise bu durum “Yılmaz Helvacıoğlu, geçen sene aday olacağını açıklamıştı. Kendisinin tekrardan aday gösterilebilmesi için partisinin kurmaylarını etkileme amacıyla vitrin çalışması yapıyor. Yılmaz HelvacıoğluDolayısıyla Helvacıoğlu, seçim arefesinde ısmarladığı bu yemekle ilimize katkı değil kendi siyasi beklentisine katkı yapmıştır” şeklinde değerlendirildi.

 

Haber ajansı tarafından yapılan haberde Yılmaz Helvacıoğlu’nun verdiği yemekle ilgili şu açıklamaları yer aldı :

 

“Her fırsatta Siirt’i tanıtıyorum. Siirtliler Vakfı’ndaki çalışmalarımın yanı sıra parlamenter olarak ta çaba harcıyorum. Siirt'in tanıtımı ve kültürünün bilinmesi için çaba harcıyorum. Hatta, bu konudaki ilk çalışmayı, aralarında Vecdi Gönül, M. Mehdi Eker, Cemil Çiçek, Necati Çetinkaya, Rüstem Zeydan, Dengir Mir Mehmet Fırat, Osman Arslan, Abdurrahman Kurt, Ahmet İnal, Abdullah Veli Seyda, Hüseyin Çelik, Kudbettin Arzu, Cemal Kaya, Abdülkadir Aksu, Ali İhsan Merdanoğlu, Faruk Septioğlu, Abdulmuttalip Özbek, Medeni Yılmaz, Seracettin Karayağız, İhsan Arslan ve M. Emin Ekmem gibi bakan ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bir gruba perde pilav, kitel, dolma ve benzeri yöresel yemeklerimizi hem tanıttım ve hem de ikram ettim.”

Bu haber toplam 4787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!