1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bir daha Siirt’e yatırım yapmayacağım
Bir daha Siirt’e yatırım yapmayacağım

Bir daha Siirt’e yatırım yapmayacağım

İşadamı Ethem Sancak’ın “Bir daha Siirt’e yatırım yapmayacağım” yönündeki açıklamalarıyla ilgili kim ne söyledi?

A+A-

Geçtiğimiz günlerde memleketi Siirt’i ziyaret eden işadamı Ethem Sancak’ın basına yansıyan açıklamalarında “Bir daha Siirt’e yatırım yapmayacağım, Pervari hariç” yönünde açıklaması şok etkisi yaptı. Kapanan tekstil fabrikasının dışında Diyaliz Merkezi, Cami, Okul ve sosyal yardımlar gibi ilimiz Siirt’e çeşitli katkılarda bulunan işadamı Ethem Sancak’a ne oldu da böyle bir açıklama yaptı. Sancak, kime niçin küstü?

Sancak’ın “Bir daha Siirt’e yatırım yapmayacağım” yönündeki açıklamasını Siirt’te çeşitli adreslere sorduk. İşte, Ethem Sancak ile ilgili Siirtliler.Net’e yapılan yorumlar;

Fırat Soysal – İl Genel Meclis Başkanı

Kendisinin İl Genel Meclisi ziyaretinde de bulunmasını beklerdik. İl fırat soysalGenel Meclisi, Siirt’in parlamentosudur. En önemli kararlar bu mecliste alınır. Kim taş üstüne taş koyarsa başımızın üstünde yeri var. Siirt’in en güzel arsası kendilerine tahsis edilmiştir. Siirt’te işsizlik had safhada. İsterdik ki Sancakların fabrikası kapanmasın. Özel sektör hiçbir zaman zarar etmek istemez, kar amaçlıdır. Kapanmasına üzüldüm. Değerli bir işadamı ve Siirtli olduğu için gurur duyuyorum. Küstürmemek lazım. Açıkçası neye küstüğünü de çok iyi bilmiyorum.

Yener Tanık – Kızılay Siirt Şube Başkanı

Kendisinin bunu gönülden söylediğine inanmıyorum. Siirt kendisinin Yener Tanık - Siirtgönlündedir. Bugün ilimizde kan ihtiyacı olan kimseler bu ihtiyacını onun sayesinde Kan Merkezi’nden alabiliyorlar. Diyaliz Merkezi, yine kendisinin sayesinde kuruldu ilimizde. Her yıl aşevi kendisinin katkılarıyla kuruluyor. Böyle değerli bir işadamımızın küsmemesi için elimizden geleni yapmalıyız.

Abdulkadir Demirhan – Siirt Genç İşadamları Derneği Başkanı

Abdulkadir DemirhanMemleketi dedikodu bitirdi. Kendisini çok seviyorum. Yolda onunla beraber yürüseniz herkes hemen dedikoduya başlayacak. Ethem beyin küsmesi memleket için şanssızlıktır. Gönlünü almak gerekir. Memleketin ileri gelenleri oturup düşünmeliler. Başka memleketlerde bu tür işadamları el üstünde tutulurken biz elimizdekileri kaçırıyoruz. Ethem bey memleketini seviyor. Bu kırgınlığının geçici olduğunu düşünüyorum.

Kamil Aparı – Mali Müşavir

Ethem beyin bu açıklaması veya küskünlüğü bence vatandaşa değil, Kamil Aparıbürokrasiyedir. Ben öyle olduğunu düşünüyorum. Kapanan o tekstil fabrikası ilk kurulduğunda çok iyi hatırlıyorum “benim buradan bir beklentim yok” demişti. Ekonomik açıdan Siirt’e katkısı olmuştu. Göstermelik değil, samimi yatırımlar yaptı.

Bu haber toplam 5912 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!