1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Billoris köyü artık ücretli
Billoris köyü artık ücretli

Billoris köyü artık ücretli

Temiz havası ve Zorava çayıyla Siirtlilerin vazgeçilmez piknik alanlarından olan Billoris (Sağlarca) Köyü, Siirt’e 20 km. uzaklıkta bulunuyor.

A+A-

Son zamanlarda piknikçilerin daha fazla rağbet göstermesiyle birlikte çevre kirliliği de beraberinde geldi. Önceki günlerde “Piknik alanlarımızı çöplüğe çevirmeyelim” başlıklı haberimizi anımsatan Mikail Akgül adlı okurumuz aynı dertten muzdarip olduğunu dile getirdi. Göndermiş olduğu mesajda piknik için Billoris’e gidenlerden bazılarının ne yazıkki çevreyi kirlettiklerine dikkat çekerek “ne yazık ki sabah piknik için gelen bazıları, akşam bu piknik alanından ayrılırken çöplerini olduğu gibi orada bırakıp gidiyorlar.” denildi. Ayrıca denetimsizlikten dolayı bazı görgüsüzlerin köylülerin mallarına da zarar verdikleri belirtiliyor.

Köyün bundan sonra ücretli olacak. Sadece ailelere mahsus olacak köyün piknik alanında her türlü sıcak ve soğuk içecek te bulunacak. Gölgelik alanların az olmasından dolayı su kenarında ailelerin dinlenebileceği çardaklar da kurulmuştur.

Bu haber toplam 5589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!