1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bilal Erdoğan, Siirt’i ziyaret etti
Bilal Erdoğan, Siirt’i ziyaret etti

Bilal Erdoğan, Siirt’i ziyaret etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Siirt’i ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

A+A-

 

Beraberinde İşadamları Ethem Sancak ve Nihat Özdemir ile birlikte Siirt’e geldi ve Kız İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. 80 derslikli lise, 600 kişilik yurt, kapalı spor salonu ve mescit yapılacak okula ait 14 bin metrekarelik arsada incelemelerde bulundu. Erdoğan lise öğrencileriyle bir araya gelerek imam hatip okullarının önemine değindi ve “İşadamı Nihat Özdemir tarafından yapılacak ve bölgede örnek teşkil edecek lisenin hayırlı olmasını temenni ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
Nihat Özdemir, “Bu topraklara vefa borcumuz var. Bu kutlu beldede imam hatip lisesi ve kompleksinin iş hayatımda yapacağım en önemli, en onurlu ve en hayırlı bir proje olduğunu düşünüyorum. Bunu yapmak bana nasıl oldu.” İfadelerine yer verdi.
 
Ethem Sancak yaptığı konuşmada, “İslam kadınları irşadın her aşamasında İslam erkeklerinin yanı başındadır. Uhud’da, Bedir’de görüyoruz bunu. Asr-ı Saadet’in inşasında erkekler kadar yükü kadınlar da omuzladılar.” Dedi.
 
Vali Ahmet Aydın ise, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 8-9 Mart’taki Siirt ziyaretinde verdiği talimatla yapılacak lise ve yurt, önemli bir ihtiyacı gidermiş olacaktır.” Dedi.
 
Heyet, İbrahim Hakkı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencilerinin ilahi dinletisinin ardından Siirt Valiliğini ziyaret ettiler.
 
Buradaki Program, İbrahim Hakkı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencilerinin ilahi dinletisinin ardından, öğrencilerle birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
 
SANCAK’TAN PERVARİ’YE LİSE
 
Vali Aydın, Ethem Sancak’ın Pervari ilçemizde 16 derslikli İmam Hatip Lisesi ve Yurt yaptırma sözü verdiğini açıkladı.
 
 
bilal1.jpg
 
bilal2.jpg
 
bilal3.jpg
 
Bu haber toplam 6300 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!