1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beyoğlu’ndan Van Gedikbulak’a 250 Konteynir Ev
Beyoğlu’ndan Van Gedikbulak’a 250 Konteynir Ev

Beyoğlu’ndan Van Gedikbulak’a 250 Konteynir Ev

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, tüm haneleri yıkılan Gedikbulak köyüne, Talimhane Otelciler Birliği desteğiyle 250 adet konteyner ev kurulacağı müjdesini verdi.

A+A-

İstanbul'dan Van’a giden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, tüm haneleri yıkılan Gedikbulak köyüne, Talimhane Otelciler Birliği desteğiyle 250 adet konteyner ev kurulacağı müjdesini verdi.

Yaşanan depremin ardından ihtiyaçları tespit etmek için Van’a giden Demircan, Van dönüşünde depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalara hız verdi. Depremde büyük yara alan 250 haneli Gedikbulak köyünde incelemelerde bulunan Demircan, İstanbul’a döndüğünde ilk olarak, Beyoğlu Belediyesi sorumluluğuna verilen köyün barınma sorununa kesin çözüm bulmak için Talimhane Otelciler Birliği ile bir araya geldi.

vana beyoğlundan ev - van beyoğlu hattı

Gedikbulak’a 250 Konteyner Ev Kurulacak

Van’daki Gedikbudak köyünün tüm yaraları Beyoğlu Belediyesi tarafından sarılacak. 2000 nüfuslu köyde yaptığı incelemeleri aktaran Demircan, 250 haneli köyün tüm hanelerinin yıkıldığını, köy hakının barınma sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. “Depremzedelerin en önemli sorunu barınma ve ısınma. Barınma sorununu dağıtılan çadırlarla gideriyorlar ancak hava şartları bölgede çok ağır. İnsanların başını sokacağı sıcak bir evi olmalı. Gedikbulak’a hızlı bir şekilde konteyner evler kurulmalı” diyen Demircan, çalışmalara başladı.

VAN - BEYOĞLU HATTI

Bu haber toplam 2810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!