1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Beyoğlu, Siirt’e göz kırptı
Beyoğlu, Siirt’e göz kırptı

Beyoğlu, Siirt’e göz kırptı

Türkiye’nin önemli ilçelerinden biri olan Beyoğlu’nda Belediye Başkanlık seviyesinden Siirt’e göz kırpıldı.

A+A-

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi, Türkiye’nin oldukça önemli merkezlerinden biri… Yerel Seçimlerde, Belediye yönetimini alabilmek için tüm siyasi partiler arasında kıyasıya bir mücadele yaşanan bir ilçe. “Beyoğlu’nu kazanan parti İstanbul’u, İstanbul’u kazanan parti de Türkiye’yi kazanır” deyimi kulislerde konuşulan ve buna inanılan bir deyimdir.

DEMİRCAN, SİİRT’E GÖZ KIRPTI

Önceki akşam Siirtliler.Net’in Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel’in Beyoğlu’ndaki evinde konuk olan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birçok konular uzun uzadıya konuşuldu. Perde pilav, Bumbar ve Kitel gibi yemeklerin bulunduğu sofrada Siirt mutfağının sunumu yapıldı. Davetliler arasında Tophane Derneği, Bitlisliler Derneği, Siirt Halenze Derneği, Tophane Tayfun Spor Kulübü başkanları ile Belediye Meclis Üyesi Abdulillah Yeşildal ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Adem Süzgün de vardı.

Demircan: “Görmek istiyorum o şehri”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Siirt ve Türkiye’deki Siirtliler hakkında Güzel’den bilgi aldı. Anlatımı ilgiyle dinleyen Demircan, “Görmek istiyorum o şehri” dedi.

Siirt Gezisi ve Beyoğlu’nda Siirt Mutfağı Festivali

Demircan, “yaz aylarında Siirt’e hep beraber bir gezi yapıp oraları görelim. Ayrıca programımızı yapalım uygun bir vakitte Beyoğlu’nda Siirt mutfağı ile ilgili bir festival yapalım” ifadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 3993 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!