1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beykentli Öğrencilerin Heyecanlı Bekleyişi
Beykentli Öğrencilerin Heyecanlı Bekleyişi

Beykentli Öğrencilerin Heyecanlı Bekleyişi

Kurtalan Beykent Köyündeki ilköğretim okulu öğrencileri kitap kampanyası başlattılar.

A+A-

Siirt"e bağlı Kurtalan İlçesinin örnek yerleşim birimlerinden Beykent Köyü"nde geçen yıl başarıyla uygulanan eğitim içerikli sosyal projenin tekrarı bu yıl daha kapsamlı olarak gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 160 öğrencinin eğitim ve öğrenim gördüğü Beykent İlköğretim Okulunun öğrencileri geçen yıl yaşadıkları mutluluğun tekrarını bu yıl yeniden yaşayabilmek için büyüklerinin duyarlılığını ve özverisini bekliyor.

Geçen yıl kişisel girişimlerle başlatılan Kitap Bağış Kampanyasında Enver Bozyiğit 55 adet Hikaye ve Roman, İsmet Aydemir ve Ziya Turan 430 adet Dergi, Roman, Hikaye, Ansiklopedi ve Maruf Taşkıran 750 Okul Yardımcı Ders Kitabı, Fasikül ve Test Kitabıyla en geniş katılımı sağlayan isimler olarak dikkat çektiler.

İlköğretim Okulunun mezunları arasında bugün milletvekili, bürokrat, yönetici, öğretmen, hemşire, doktor, işadamı, turizmci gibi çeşitli meslek, görev ve makamlarda bulunan mezunlardan bu yıl daha geniş ve özverili katılım beklentilerini dile getiren gönüllü organizasyon ilgilileri ve öğrenciler, gelecekte Beykent Köyünü en güzel meslek ve makamlarda temsil edebilmek için bayrağı devralmadan önceki bu eğitim süreçlerinde ağabeyleri ve ablaları olarak gördükleri bugünün büyüklerinden bu kampanya sürecinde yapacakları katılım yönünde oldukça umutlular.

Türkiye"nin dört bir yanından eğitimleri için destek bekleyen öğrencilerin bu beklentilerine cevap vermek isteyen tüm hayırsever ve duyarlı eğitim destekçilerinin yapacakları yardımlar ve gönderebilecekleri kitap ve kaynak eserler için direkt olarak Beykent ilköğretim okulu İrtibat için 24 Saat 0484 413 20 08 numaralı okul telefonundan veya 0505 400 95 22 direkt telefonundan ulaşabilirler. Bu yönde gelecek yardımlar için 24 saat telefonunun açık olacağını ve ayrıca organizasyonda her ne kadar kitap ağırlıklı bağış beklemelerine rağmen projeksiyon cihazı, bilgisayar, yazıcı gibi çeşitli diğer acil ihtiyaçlarına cevap verebilecek yardımseverleri de beklediklerini dile getirdi.

Geçen yıl gerçekleştirdikleri yardımlar ile ilgili ve bu yıl gerçekleştirilecek yardımlarla ilgili duyuruları bizler de yayın kuruluşları ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla duyurarak bu harekete katılanların isimlerinin saygıyla ve takdirle anılmalarını en hassas şekilde sağlamaya çalışacağız. Bu projeyle ilgili gelişmeleri ve yardımseverlerin isimlerini takip edebileceğiniz adresler şöyledir:

• www.beykentkoyu.com

• www.facebook.com/beykentkoyu

Yukarıda verdiğimiz adreslerde geçen yıl bağışta bulunan kişi ve kurumlar bağlantı kurmaları halinde isimleri yayınlanacaktır. Bu konuda tevazu yapmak yerine örnek teşkil etmesi açısından isimlerinizi paylaşmanız bizi memnun edecektir.

Geleceğimiz olan bu umut dolu gençlere yapılacak en küçük bir destek bir ömür boyu yaşamlarına etki edecek büyük bir katkı anlamını taşıyacağını unutmayalım. Yardımlarınız için şimdiden Beykent İlköğretim Okulunda okuyan heyecan dolu tüm genç yürekler adına teşekkür ediyoruz.

Bu haber toplam 1929 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!