1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beyannamelerle ilgili Derneklere Duyuru
Beyannamelerle ilgili Derneklere Duyuru

Beyannamelerle ilgili Derneklere Duyuru

Siirt Valiliği, İlimizde faaliyet gösteren derneklere duyuruda bulunarak, Dernek Beyannamelerini 2010 yılının ilk dört ayı içerisinde vermeleri gerektiğini hatırlattı.

A+A-

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada; Derneklerin Kuruluş ve Çalışma Esaslarını Belirleyen 5253 Sayılı Dernekler Kanunun 19. maddesinin; "Dernekler, 2009 yılı dönemine ait faaliyetlerini, gelir-giderlerini ve dernek envanter bilgilerini içeren beyannamelerini her yıl Nisan ayı sonuna kadar Mülki İdare Amirliğine vermekle yükümlüdür." hükmünü içerdiği kaydedildi.

 

İl Dernekler Müdürlüğünden yapılan duyuru ise şöyle:

 

"Dernekler 2009 yılı (01 Ocak–31 Aralık 2009) dönemine ait faaliyetlerini gelir-giderlerini ve dernek envanter bilgilerini içeren beyannamelerini ilçelerde Kaymakamlık Dernekler Bürolarına, İl’ de ise Valilik İl Dernekler Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.

 

Derneklerin beyannamelerini 2 Ocak–30 Nisan 2010 tarihleri arasında vermemeleri durumunda idari para cezası ile cezalandırılmaları söz konusu olacaktır. Dernek beyannameleri internet üzerinden elektronik ortama aktarılacağından süresi içerisinde verilmiş olması zorunludur.

 

Ayrıca e-dernek kullanıcısı olup şifre almış olan dernekler beyanname formlarını e-dernek sistemine kendileri girmeleri ve bir suretini aynı tarihler içerisinde Valilik Dernekler Müdürlüğü’ne vermeleri gerekmektedir.

 

Dernekler boş beyanname formlarını İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın (www.dernekler.gov.tr) Internet sitesinden ücretsiz indirilebilecektir.

 

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın cezai duruma düşmemeleri için beyanname formlarını süresi içerisinde vermeleri önemle duyurulur."

 

Bu haber toplam 2002 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!