1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beton Parke döşeme çalışmaları devam ediyor
Beton Parke döşeme çalışmaları devam ediyor

Beton Parke döşeme çalışmaları devam ediyor

Siirt Belediyesinin 2010 yılı yaz dönemi çalışma programı kapsamında geçtiğimiz ay başlattığı Beton Parke Döşeme çalışmaları devam ediyor.

A+A-

Mayıs ayının ortalarından itibaren Batı Mahallesinden başlanarak 2010 yılı yaz dönemi çalışma programı kapsamında 13 mahallede Eski Siirt Taşlarının sökülüp yerine Beton Parke Döşeme işi başladı. Batı mahallesinin yanı sıra çal mahallesinde de sürdürülen Beton parke Döşeme çalışmaları devem ederken Ülkü ve Tınaztepe mahallerinde bulunan sokaklara da eski taş sökümü devam edilmekte.

 

Bu hafta içersinde de çalışma programı kapsamında Conkbayır, Batı, Doğan, İnönü, Dumlupınar, Yeni, Bahçelievler ve Veysel karani mahallelerinde çalışmaların başlayacağı belirtilirken çalışmaların yaklaşık 2,5 ayda tamamlanması hedefleniyor.

 

Çalışmaları yerinde incelemek için Belediye Başkanı Selim Sadak çalışmaların yapıldığı mahalleri dolaşıp mahalle muhtarları ve vatandaşlarla çalışmalarla ilgili sohbet etti. Sohbet esnasında Başkan Sadak Şunları söyledi: “Yol yapım çalışmaları yazın başından beri son hızıyla devam etmektedir. Toplam 85.000 metre kare beton parke döşencek, 9155 metre bordür ve 5180 metre oluk yapımı yapılacak. Bizim tek amacımız halka iyi hizmet edebilmektir. Bunun için gecemizi gündüzümüze katarız.” Daha sonra Başkan Sadak yol yapımını üstelenen şirketten çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bu haber toplam 2962 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!