1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Beslenme dostu okullara sertifika verildi
Beslenme dostu okullara sertifika verildi

Beslenme dostu okullara sertifika verildi

Obeziteyle mücadele, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlıklarının kazandırılması konusunda başarılı olan okullara sertifika verildi.

A+A-

Okullarda obeziteyle mücadelede, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlıklarının kazandırılmasıyla ilgili olarak Başbakanlık tarafından genelge olarak yayınlanan “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” hayata geçirilmişti.

“Beslenme Dostu Okullar Programı” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması hedeflenmektedir. Beyaz Bayrak sahibi okulların gönüllü olarak katılmakta olduğu Beslenme Dostu Okullar Programı, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde 10 okulun katılımıyla ilimizde de sürdürülmektedir.
 
Yapılan denetimler sonucu “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan 10 okulun sertifikalarını vermek üzere düzenlenen törende İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre ÖMÜR ve İl Milli Eğitim Müdürü İsa GÜNEŞ yaptıkları konuşmalarda okul sağlığı hizmetlerinin kurumlar arası işbirliği çerçevesinde arttırılarak devam etmesi gerektiğine değindiler. Diğer okullarında başvurularını yapması çağrısında bulunarak, okul yöneticilerine sertifikalarını takdim ettiler.

Haber: Eda Danış

beslenme1.jpgbeslenme3.jpgbeslenme2.jpg

Bu haber toplam 1907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!