1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Beş Bin Fidanla Siirt Yeşillenecek
Beş Bin Fidanla Siirt Yeşillenecek

Beş Bin Fidanla Siirt Yeşillenecek

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kent merkezindeki ağaç dikme çalışmalarına hız verdi. Zübeyde Hanım Lisesi bahçesinde başlayan ağaç dikme çalışmaları Belediye başkanı Selim Sadak’ın da bizzat katılmasıyla devam etti.

A+A-

Okul bahçesinde dikilen akasya ve çam ağaçları ile birlikte burada yetişebilecek ağaçların dikilmesine ağırlık verildiği bildirildi. Yapılan ağaç dikme kampanyasına ilişkin bir açıklama yapan Belediye başkanı Selim Sadak “Siirt’te çevre bilincinin geliştirilmesi için tüm halkımızın duyarlı olmasını ve herkesin mutlaka bir ağaç dikerek yeşil bir Siirt için çaba sarfetmesi gerekir. Temiz ve kültürlü bir yapıya sahip çevre yaratmak için çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediye onlar adına birer ağaç dikerek yeşil bir dünya bırakmaktır. Bu vesileyle dört torunum için birer ağaç dikerek onlara birer ağaç armağan ediyorum. Bu amaçla Belediye olarak beş bin fidanı Siirt’te dikerek yeşil alanlar oluşturacağız. Okullarımızın bahçesinden başladığımız bu çalışma tüm Siirt’e dağılarak devam edecek. Şuanda dikili bulunan ağaçlarımızın korunması ve muhafaza edilmesi için de tüm çalışmalarımız devam etmektedir. Bu bilincin herkes tarafından anlaşılması için de her yerde yeşil bir Siirt’e olan sevdamızı anlatacağız.” dedi.

 

Belediye Meclis üyeleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personellerinin de katıldığı ağaç dikim çalışmalarına ilişkin konuşan Zübeyde Hanım Lisesi Müdürü Tacettin Eryeşil “Belediye başkanımızın bu gayretleri sonucu okulumuzun bahçesi yeşil bir alana dönüşecek. Bu katkılarından dolayı kendisine ve ekibine başarılar dilerken herkesin çevre bilincine kavuşması için gereken duyarlılığın gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.    

 

Bu haber toplam 2511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!