1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Belki de ilk kez yarış heyecanı yaşadılar
Belki de ilk kez yarış heyecanı yaşadılar

Belki de ilk kez yarış heyecanı yaşadılar

Siirt genelinde rehabilitasyon merkezlerinde kalan 12 engelli vatandaş, Siirt belediyesi tarafından düzenlenen ses yarışmasında yarıştılar.

A+A-

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Siirt Belediyesi, “sayıları azdır” demedi ve il genelinde rehabilitasyon merkezlerinde kalan 12 engelli vatandaş için kültürel bir etkinlik düzenledi.

Engelleri Aş ta Gel” isimli ses yarışmasını Siirt Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile elele vererek düzenlediler. Yarışmaya katılan engelli vatandaşlar sahneye çıkarak hünerlerini sergilediler. Yarışmacılar kadar salonda bulunan diğer vatandaşlar da unutulmaz anlar yaşadılar.

Sahneye tek tek çıkarak şarkılarını seslendiren yarışmacılardan 1’inci Hüseyin Sezgin, 2’inci Abdullah Deniz, 3’üncü Aslan Çelik ve Jüri özel ödülünü de Elif Evin aldı.

“Engelleri Aşta Gel” ses yarışmasına katılım sağlayan tüm yarışmacılara ödülleri Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Albay Erol Ürküt ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Gökhan Marakçı tarafından verildi.

Bu haber toplam 1699 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!