1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediyenin iddiasına Emniyet'ten açıklama
Belediyenin iddiasına Emniyet'ten açıklama

Belediyenin iddiasına Emniyet'ten açıklama

"Araçlarımız çekiliyor" diye iddialarda bulunan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'a Siirt Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı.

A+A-
Siirt Belediye Başkanı Selim SADAK’ın 04.09.2013 günü Belediye Meclis toplantısında Hükümet Bulvarı üzerinde Hizmet veren Siirt Belediyesi geçici hizmet binası önünde park eden belediye birimlerine, Belediye Meclis üyeleri ve belediyeye gelen misafirlerin araçlarına Trafik Ekiplerince haksız yere ceza kesildiği ve “Zorunlu Mali Trafik Sigortası” olmayan (1) aracın trafikten men edildiği yönünde yapmış olduğu açıklamalar basında yer alan bilgilerden anlaşılmaktadır.
 
-       Konu ile ilgili yapılan incelemede; Hükümet Bulvarı üzerinde üyeleri arasında Belediye Başkanlığının da bulunduğu Siirt Valiliği İl Trafik Komisyonunca  (15.11.2012 tarih ve 2012/5 sayılı karar) trafik güvenliği açısından yolun her iki tarafında “DURAKLAMAK VE PARK ETMEK YASAKTIR” levhaları konularak park yasağı getirilmiştir.
 
-       Bu doğrultuda Trafik ekiplerinin her zaman yapmış olduğu gibi 04.09.2013 günü yapmış olduğu rutin trafik denetimlerinde de söz konusu Hükümet Bulvarı üzerinde park yasağını ihlal eden (22) araca yasal işlem uygulanmış ve (1) araç “Zorunlu Mali Trafik Sigortası” olmaması nedeniyle trafikten men edilmiştir.
 
-       Trafik cezası yazılan araçlar içerisinde Belediye Başkanlığı adına tescilli veya Belediye Meclis Üyelerince kullanılan resmi tescilli araç bulunmamaktadır. Ceza yazılan araçların tamamı hususi amaçlı tescilli olup vatandaşlarımız adına kayıtlıdır.  Zorunlu Mali Trafik Sigortası olmayan araçların sigortaları yaptırılıncaya kadar trafikten men edilmesi veya sigortası olmayan araçların trafiğe çıkarılmaması trafik kanunu gereğidir.
 
-       Ayrıca 2013 yılı içerisinde 04.09.2013 tarihine kadar İlimiz genelinde yapılan denetimlerde park yasağını ihlal eden toplam (4442) araca yasal işlem uygulanmıştır.
 
-        Birimlerimiz yasal mevzuatın vermiş olduğu yükümlülükleri; vatandaşlarımızın huzur ve güveni için, eşit ve adil bir şekilde, her hangi bir ayrım ve kasıt gözetmeksizin yerine getirmekte ayrıca ilimizde rahat ve güvenli bir trafik akımı oluşturabilmek için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkıları ile halkımızın bu kurallara azami seviyede uymasını beklenmektedir.
 
SİİRT EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
Bu haber toplam 2680 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!