1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Belediyeler artık örgüte değil halka hizmet ediyor
Belediyeler artık örgüte değil halka hizmet ediyor

Belediyeler artık örgüte değil halka hizmet ediyor

Kayyum atanan belediyelerde artık terör örgütüne değil vatandaşa hizmet veriliyor. Örgüt aynı zamanda militanlarını istihdam kaynağını da kaybetti.

A+A-HDP son seçimlerde bölge insanından almıştı. Aslında bölge insanı verdiği oy desteğiyle “silahı, çatışmayı bırak” şeklinde açık bir mesaj vermişti. Fakat terör örgütü Pkk ve siyasi uzantısı olan HDP, bölge halkının bu açık mesajını yok saydı. Bölge şehirlerinde neredeyse tüm belediyeleri kazanmış olmasına rağmen Pkk’nın bölgedeki terör eylemlerini arttırması ve HDP’li belediyelerin de çukur siyasetine destek vermesiyle Doğu şehirleri yaşanmaz hale gelmişti.

Nihayetinde İçişleri Bakanlığı bölge halkı üzerinde cinayet işleme niyetinde olan terör örgütüne ve destekçilerine operasyonlara başladı. HDP’li belediyeler PKK’nın emrine girmiş, örgüte ve militanlarına her türlü desteği sağlayan bir hücre evi durumuna gelmişti. Kamu kaynakları artık vatandaşa hizmet yerine örgüte ve militanlarına tahsis edilmişti. Öyle ki belediye araçları, örgütün eylemlerinde kullanılmaya başlanmıştı.

Örgüt o kadar ileri gitmişti ki HDP’li belediyelerde artık belediye personellerinden maaşından dağ ve şehir kadrosu için kesinti yapılmaya başlanmıştı. Belediye çalışanları ise bu duruma korkularından dolayı ses çıkaramayacak durumdaydı.

İlimiz Siirt’te de durum çok farklı değildi. Kayyum ile birlikte Siirtli vatandaşlar artık sürekli eylem yapan ve şehri geren bir belediye yerine artık kamu hizmeti vermekte olan bir belediyeye sahipler. Kayyum ile birlikte Siirtliler ve kentte yaşayanlar artık daha güvenli bir atmosfer soluyorlar.

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum