1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediyeden haberciye baskı iddiası
Belediyeden haberciye baskı iddiası

Belediyeden haberciye baskı iddiası

Kurtalan’da yaşanan su sıkıntısını dile getiren gazeteci Halil Angün’e Kurtalan Belediyesi tarafından baskı kurulup tehdit edildiği iddia edildi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Siirtliler.Net sitesinde de okumuş olduğunuz Kurtalan’lıların su problemiyle ilgili haber oldukça yoğun tartışmalara neden olmuştu. Haberin kaynağı olan medya56.com adlı internet sitesinin yayın yönetmeni ve aynı zamanda Siirtliler.Net’in Kurtalan temsilcisi Halil Angün, Kurtalan Belediyesi’ne bağlı zabıtalar tarafından “işyerini kapatırız” şeklinde tehditlere maruz kaldığı iddia edilmektedir.

Yaşanan kısa süreli sözlü münakaşanın ardından Belediye Başkanı Necat Yılmaz ile görüşen Gazeteci Halil Angün, dün kaleme aldığı yazısında Başkan Necat Yılmaz’ın su problemini inkâr etmediğini fakat problemin kaynağı olarak hükümet vekillerini adres gösterdiğini belirtti.

Zabıtalarla yaşanan ve tehdit etmeye kadar varan sözlü münakaşaya şahit olan vatandaşlar ise bu duruma tepki göstererek: “Belediye zabıtasının bu tutumları hiç yakışmadı. Su problemiyle ilgili yapılan veya yapılacak çalışmaları Kurtalan halkıyla paylaşmak, vatandaşı bilgilendirmek yerine yaşanan su problemini örtbas etmek istercesine gazeteciye bu şekilde baskı kurulması hiç hoş bir şey değil.” şeklinde yorumlarda bulundular.

Gazetecilerin kurumlar kadar vatandaşların da problemlerini yazmakla mükellef olduğunu bildirir, baskıyla, tehditle her gazetecinin susturulamayacağını hatırlatırız.

İlçe Belediyemizden de bu şekilde demokrat olmayan ve baskıcı bir üslupla gündeme gelmek yerine, daha kuşatıcı ve daha demokrat bir yaklaşım içerisinde olmasını dileriz.

Bu haber toplam 3270 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!