1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye İşçileri Muhatap Arıyor
Belediye İşçileri Muhatap Arıyor

Belediye İşçileri Muhatap Arıyor

Yapılan yeni düzenleme sonucunda Siirt Belediyesinden başka kurumlara gönderilen 99 işçi belediyede geçmişe yönelik sosyal haklarını alabilmek için muhatap bulamıyor.

A+A-

Yeni düzenleme sonucunda Siirt Belediyesi’nden başka kurumlara aktarılan 99 işçi belediyede çalıştıkları süre içerisinde kazandıkları sosyal hakları alabilmek için belediye bahçesinde toplandı. Yıllarca kazandıkları sosyal hakları belediye yetkililerinden istemek için toplanan işçiler, karşılarında belediye meclis üyelerini gördüler. Sorunları hakkında kısa bir görüşme yapan her iki taraf Belediye Başkanı Selim Sadak’ın şehir dışında olduğu için bir uzlaşmaya varamadılar.

İŞÇİLER: "Kapalı kapılar ardında isim listeleri hazırlarken alacaklarımızı düşünmedinizmi?"

İşçiler adına sözcülük yapan bir işçi “Bizler 99 kişi yarından itibaren yeni kurumlarımızda görevlerimize başlayacağız. Bu nedenle ilişkimizin kesileceği Siirt Belediyesinden geçmişe yönelik sosyal kazanımlarımızı talep etmek için burada toplandık. Ama bizlerle görüşen yetkililer biz size bu konuda yardım edemeyiz Sayın Başkan burada yok. Kimimizin 50 bin TL’ye kadar bir kazanımı var ve almak için geldiğimizde belediye başkanı burada olmadığından muhatap bulamıyoruz. Şimdi soruyorum arkadaşlara kapılar ardında gönderileceklerin isimlerini yazarken bu kişilerin alacaklarını düşünmediniz mi. Neden son güne kadar bıraktınız bunu” şeklinde açıklamada bulundu.

Bu haber toplam 3226 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!