1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye etkinlikleri Çakmak mahallesinden start aldı
Belediye etkinlikleri Çakmak mahallesinden start aldı

Belediye etkinlikleri Çakmak mahallesinden start aldı

Siirt Belediyesinin 2010 yılı yaz dönemi Kültür-Sanat programı kapsamında Çakmak Mahallesinde yapılan konser ve tiyatro gösterimi ile start aldı.

A+A-

Siirt Belediyesinin kültür ve sanatı halkla buluşturmak amacıyla 23 Haziran - 8 Temmuz tarihleri arasında 7 mahallede düzenlenecek programının ilk etkinliği olarak Çakmak mahallesinde konser verildi.

 

Düzenlenen konsere Belediye Başkan Vekili Musa Kurhan, Belediye Başkan Yardımcısı Seyfettin Aydın, Belediye Meclis Üyeleri, BDP PM Üyesi Nezir Gülcan, BDP İl Başkanı Ali Kayar ve binlerce kişi katıldı.

 

Aslan: “Biz Enkaz Devir aldık”

 

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın İstanbul’daki Programı sebebiyle katılmadığı konserde açılış konuşmasını yapan BDP Siirt Belediye Meclis Grup Sözcüsü Ahmet Aslan 29 Mart Seçimlerinde bir enkaz devir aldıklarını ifade ederek son 15 ay içerisinde belediyenin yapmış olduğu hizmetler hakkında bilgi verdi.

 

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Siirt Belediye Başkan Yardımcı Seyfettin Aydın, “Belediye yönetimi olarak Siirt’te yaşayan vatanlarımıza daha sosyal,  kültürel, çağdaş ve modern bir kent yaratma çabası içerisindeyiz. Halkın desteği ile bunu kısa bir süre içerisinde başaracağız” dedi.

 

Yapılan konuşmalar ardından Siirt Mezopotamya Kültür Merkezi’ne (MKM) bağlı Koma Şerzan adlı Müzik grubu söylemiş olduğu Kürtçe ve Türkçe parçalarla kitleyi eğlendirdi. Bu eğlence MKM Tiyatro grubunun Temizlik ve Kültür-kadın adlı skeçleri ile devam ederken Xwejing Botan’ın söylediği hareketli parçalar eşliğinde çekilen halay ile sona erdi.  

 

Siirt Belediyesi tarafından 23 Haziran- 8 Temmuz arasında düzenlenecek program:

 

25 Haziran - Doğan Mahallesi

28 Haziran - Ulus Mahallesi

1 Temmuz - Conkbayır Mahallesi

4 Temmuz - Çal Mahallesi

6 Temmuz  -Yeni Mahalle

8 Temmuz - Bahçelievler Mahallesi

Bu haber toplam 2518 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!