1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye Bayram Şöleni Yaptı
Belediye Bayram Şöleni Yaptı

Belediye Bayram Şöleni Yaptı

Bayramın dördüncü gününde Siirt Belediyesi halkın bayramını kutlamak için bir halk şöleni düzenledi. Belediye Ulaştırma şefliği sahasında yapılan Bayram Şölenine binlerce insan katıldı.

A+A-

Bayram Şöleninde gelen kalabalık halka bir konuşma yaparak Bayramların barışa, huzura ve mutluluğa sebep olması dileklerini yineleyen  Belediye başkanı Selim Sadak “Bayramlar halkın sevinç duygularının hakim olduğu, küskünlerin barıştığı günlerdir. Bizler de burada hiç kimsenin bundan sonra mağdur olmadığı, ülkemize ve bölgemize barışın hakim olduğu günleri bekliyoruz. Hükümetin başlattığı açılım sürecinin hiç sekteye uğramadan devam etmesini, içinde hile ve dolandırmaların olmadığı bir çözüm bekliyoruz. Bunun için de kimler bu süreci en uygun bir biçimde barışa vesile olabilecek şekilde çözüm koyabiliyorsa onların da içinde olduğu bir müzakerenin yapılmasını istiyoruz. Artık anaların gözyaşlarının dökülmesine fırsat vermeyelim. Gelin bu savaşı en kısa zamanda bitirelim. Barış dolu günlerde hep birlikte yaşayalım. Bunlar olmazsa ülkemiz kaybetmeye devam edecek ve daha ağır hasarlara neden olacaktır. Tekrardan tüm halkımızın bayramını burada sizin huzurunuzda kutluyorum.” dedi.

Eruh Belediye başkanı Mehmet Melih Oktay, Kurtalan Belediye başkanı Necat Yılmaz, Gökçebağ Belediye başkanı Ahmet Bardak, DTP Parti Meclis üyesi Nezir Gülcan, DTP il başkanı Sıddık Taş ve Yönetimi, ilçe başkanları ve yöneticileri, BDP il başkanı Selahattin Cengiz ve üyeleri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İHD, SİYDER, TUHAD-DER, DİSK/Genel-İş Sendikası, Siirt MKM-DER, KESK Şubeler PLatformu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve binlerce vatandaşın katıldığı bayram şöleninde Siirt MKM-DER Folklor ekibi oyunlarıyla halkı coşturdu. Siirt MKM-DER müzik gruplarından Koma Dengê Botan ve Koma Qêrîna Zimanekî  verdikleri müzik ziyafeti ile gelenleri coşturdu. Yaşlısı, genci, çocuğu ve büyüğü ile herkesin coşku içinde birlikte halay çektiğ bayram şölenine en büyük coşkuyu sevilen genç sanatçı Seyda Perinçek’in sunduğu müziklerde kendini gösterdi.

 

Bu haber toplam 3670 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!