1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye Başkanından çağrı: Genel seçimlere hazırlanın
Belediye Başkanından çağrı: Genel seçimlere hazırlanın

Belediye Başkanından çağrı: Genel seçimlere hazırlanın

Bayram Şöleni'nde konuşma yapan Belediye Başkanı Yılmaz, 2011 için hazırlanın dedi.

A+A-

23 Eylül Çarşamba gecesi Siirt Belediyesi tarafından Kızlar Tepesi Anti Tiyatro’da düzenlenen “Bayram Şöleni”nde konuşma yapan DTP’li Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz burada yaptığı konuşmada 2011’de yapılması muhtemel olan genel seçimler için tüm partililerin şimdiden hazırlık yapmalarını istedi.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Gecede kürsüye çıkıp konuşma yapan Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz, partililere hitaben Kürtçe seslenerek şu mesajları verdi :

 

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE PARTİNİZE SAHİP ÇIKIN

 

Kürt halkı diline sahip çıkmalıdır ve birlik beraberlik içerisinde yaşamalıdır. Zaman dedikodu zamanı değildir. Siirt Belediye Başkanı Sayın Sadak’a ve belediyenize sahip çıkın. Önümüzdeki genel seçimlerde de partinize sahip çıkın. 25-26 Eylül’de yapılacak olan festivale katılın. Çünkü festivaller çok önemlidir. Siirt halkıyla gurur duyuyorum.”

 

Siirt Belediyesi tarafından 23 Eylül Çarşamba gecesi “Bayram Şöleni” düzenlendi. Kızlar Tepesi Anfi Tiyatro’da yapılan şölene Belediye Başkanı Selim Sadak katılamazken Başkan Yardımcısı Seyfettin Aydın, Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz, meclis üyeleri ve bazı kurum idarecileri katıldı.

 

Kürtçe, Türkçe ve tüm dillerin önemli olduğu ve saygı gösterilmesi gerektiği ile ilgili mesajların verildiği gecede katılımcılar sahnede halaylar çekerek geceyi renklendirdiler. 25.09.2009  

Bu haber toplam 1643 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!