1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye Başkanı Selim Sadak Üniversite Rektörünü Ziyaret etti
Belediye Başkanı Selim Sadak Üniversite Rektörünü Ziyaret etti

Belediye Başkanı Selim Sadak Üniversite Rektörünü Ziyaret etti

Siirt Belediye başkanı Selim Sadak kurum ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Belediye başkanı Selim Sadak ve Belediye Meclis üyeleri Siirt Üniversitesi Rektörü Recep Ziyadanoğulları’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

A+A-

Yakın zamanda Erzurum ilinde geçirdiği trafik kazasında büyük tehlike atlatan Rektör Recep Ziyadanoğulları kendisini ziyarete gelen Belediye başkanı Selim Sadak ve beraberindeki Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti.

 

Rektör Recep Ziyadanoğulları yaptığı konuşmada “Üniversitenin gelişmesi için her türlü imkanımızı kullanmaya gayret gösteriyoruz. Şimdiye kadar hiçbir işadamından üniversite için yardım görmedik. İlimizin yetiştirdiği varlıklı insanların kendi şehirlerine sahip çıkmalarını da arzuluyoruz. Çünkü onların kendi insanlarına karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekir. Dışarıdan gelecek olan öğretim üyeleri için onların ihtiyaçlarına uygun olabilecek şekilde lojman yapıyoruz. Bu şehirde yaşayan insanları mutlu edecek şekilde bir üniversite inşa ediyoruz. Onun için de 1615 dönümlük arazinin tapusunu alarak kampus alanı olarak hazırladık. Bir yıl sonra kapatılacak olan Hidro elektrik santralinin arazisi de üniversiteye verilecek ve böylece toplamda 2400 dönümlük bir alanda üniversite kampusüne sahip olacağız. Kamu İhale Kanunundan çıkacak olan karar ile bir ay içinde 20 bin metre karelik kapalı alana sahip modern bir bina ile Mühendislik Fakültesi inşaatına başlanacaktır. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi için için Vali beyden Marmara YİBO’nun bulunduğu yeri kendilerinden istedim. Benim Rektörlüğüm zamanında bu iki Fakülte de açılacak. Türk Patent Enstitüsüne başvurarak bakır cevheri ve çeşitli değerli elementlerin değerlendirilmesini sağlayacak bir yöntemle çevre kirliliğine engel olabilecek bir yöntemin patentini üniversitemiz adına aldık. Bu çok büyük bir başarıdır bizim için. Çünkü 35 yıldır kurulan Dicle Üniversitesi ve 27 yıldır kurulan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi dahi bir patente sahip değildir. Devletin verdiği imkanlarla Siirt Üniversitemizi geliştireceğiz.” dedi.

 

 

Belediye başkanı Selim Sadak ziyaret sırasında yaptığı konuşmada “Üniversiteler bir toplumun aynasıdır. Tüm kurumların şemsiyesidir. Belediye ise halkın hizmetkarıdır. Belediye ve Üniversitenin ortaklaşması halka en büyük hizmettir. Ekonomik anlamda katkı sunamazsak da manevi anlamda üniversitemize her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Özgür öğrencilerin rahat bir şekilde öğrenimlerini görmeleri için gençlerimize yardımcı olmak zorundayız. Siirt herkesin malıdır. İşadamlarımız hem üniversiteye hem de şehrimize sahip çıksın. Türkiye hassas bir dönemden geçiyor. Üniversitenin özgürleşmesi ve toplumun gelişmesi için tüm çabamızı sarfetmeliyiz.” şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 2585 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!