1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Belediye Başkanı ile Milletvekili Uyumu
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Belediye Başkanı ile Milletvekili Uyumu

A+A-

2 gün önce Siirt Milletvekili Adayı Osman Ören ile Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın beraber Ankara'ya gittiler. Bakanlıklarda ve Genel Müdürlüklerde çeşitli temaslarda bulunup Siirt'e yapılması gereken bazı yatırımlarla ilgili görüşme sağladılar.

Bir şehrin milletvekili ile belediye başkanı arasında uyum olması o şehrin menfaatinedir. 

Düşünün ki, Belediye Başkanı terör örgütüne hizmet ediyor. Siz böyle bir belediye yönetiminden ne beklersiniz? Örnekleri çok; teröristleri taşıyan cenaze araçları, her terörist cenazesinde şehrin karışan sokakları, en küçük bir bahanede oturma eylemleri, yürüyüş eylemleri. Bu kadar mı peki? Hayır! Belediyenin görünen bir yönetimi olduğu kadar bir de görünmeyen yönetimi var ki direk dağ kadrosundan talimatlıdır. Şehrin esnafına, tüccarına, işadamına her türlü baskı ve tehdit gerekli görüldüğünde hayata geçirilir. Yerel yönetimler ellerinde olduğu için kepenk kapatma eylemleri, okulları boykot çağrıları şehirde sürekli dolaşan kaos faaliyetleridir.

Milletvekili de böyle bir partinin milletvekili ise Allah o şehirde yaşayanlara sabırlar versin.

Siirt’te şuan bir Kayyum belediyesi var. Şehir resmen yaşam kalitesini arttırma havasına girdi. 2 dönemdir ideolojik karartılara son verildi. Siirt artık sosyal bir şehir kimliğine kavuştu.

Siirt’teki yerel yönetim ile merkezi yönetim arasında uyum sağlamak zorunda. Terör örgütlerinin kirli ideolojilerine tekrar kurban gitmemesi için Ankara’daki milletvekilleriyle uyumlu bir ilişki kurması şart. Bu açıdan ben Belediye yönetimi ile Siirt Milletvekilleri arasındaki uyumu önemsiyorum.

Eğer Kürtleri, Arapları ve Türkleri ile huzuru soluyan, yatırımları ve sosyal alanlarıyla sürekli gelişmenin peşinde olan bir Siirt istiyorsak terör örgütlerine ve onların kirli politikacılarına “dur” demekten başka çare yok.

Artık Siirt’in ve Türkiye’nin gündeminden terör örgütleri ve onların siyasetçileri çıkmalıdır.
 

Bu yazı toplam 1670 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum