1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye 10 bin fidan için düğmeye bastı
Belediye 10 bin fidan için düğmeye bastı

Belediye 10 bin fidan için düğmeye bastı

Siirt Belediyesi Siirt’te dikmeyi planladığı 10 bin fidan için düğmeye bastı.

A+A-

Evren Mahallesi’nde bugün başlanan ilk fidan dikme etkinliğine katılan Belediye Başkanı Selim Sadak basın mensuplarına bilgi verdi.

Başkan Sadak, “Bugüne kadar binlerce fidan diktik ve buna devam edeceğiz. Bu çalışmamızın ikinci etabı olarak ağaçlandırma projemiz için bugün burada start veriyoruz. Tanesi bizlere yaklaşık 21 TL’ye malolan fidanların ekipman ve işçiliği de hesaplarsak tanesinin toplam maliyeti 40 TL’ye ulaşıyor. Biz bu fidanları koruyacağız ancak vatandaşlara da bu konuda sorumluluk düşüyor. Bu şehri yeşil alana çevireceğiz. Şehrimiz ya betonarme bir görünüm ya da yaşanabilir yemyeşil bir şehir olacaktır. Ayrıca ilk fırsatta Belediyemiz Meclisine Rasıl Hacar’a bir mesire alanı yapılmasıyla ilgili teklifte bulunacağım. Meclis üyelerimiz de bu konuda desteklerini esirgemeyeceklerdir.” dedi.

SÜRPRİZ BİR YEŞİL ALAN YAPILACAK

Sadak, konuşmasını “sürpriz” dediği bir ifadeyle tamamladı. Hiç kimsenin tahmin etmediği ve takdir görecek bir alanı park yaparak Siirtlilerin hizmetine sunacağını ifade eden Sadak, basın mensuplarının sorularına sadece “sürpriz” demekle yetindi.

Bu haber toplam 2256 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!