1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bediüzzaman Said-i Nursi anma gecesi düzenlendi
Bediüzzaman Said-i Nursi anma gecesi düzenlendi

Bediüzzaman Said-i Nursi anma gecesi düzenlendi

23 Mart 1960’da Hak’ka yürüyen Büyük İslam Âlimi, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri vefatının 50. yıldönümü nedeniyle yurt genelinde çeşitli etkinliklerle anılıyor.

A+A-

Siirt’te de İlim Yayma Cemiyeti, yakın tarihin büyük İslam âlimlerinden biri olan Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri için Seyyid Ahmed Bedevi Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdunda anma gecesi düzenledi.

 

Sunuculuğunu yurt öğrencilerinden Yusuf İşcan’ın yaptığı Programda Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin hayatının anlatıldığı slâytla devam edildi. Daha sonra yurt öğrencilerinden Mehmet Güneş’in Üstad Hazretlerinin yaptığı duayı okumasıyla duygulu anlar yaşandı. Konuşmacı olarak katılan Endüstri Meslek Lisesi Müdürü A.Kadir Işık ömrünü iman ve Kur’an’a adayan Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin halkın uyanışı için verdiği mücadele ile hayatından kesitler anlatarak : “Üstad Bediüzzaman Said Nursi’yi rahmetle, şükranla, minnetle anıyor, bu vesile ile insanlarımızı kendi içinden çıkan bu büyük mütefekkiri daha iyi tanımaları için eserlerini okumaya davet ediyorum” dedi.

 

Yoğun katılımla gerçekleşen anma gecesinin sonunda yurt öğrencileri tarafından Üstad Hazretlerinin ruhlarına ithafen okudukları hatimlerin duası yapıldı.

 

Program sonunda Üstad Hazretlerinin “Gençlik Rehberi” adlı eseri tüm katılımcılara hediye edildi.

Bu haber toplam 2659 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!