1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BDP’nin okul boykotu Siirt’te tutmadı
BDP’nin okul boykotu Siirt’te tutmadı

BDP’nin okul boykotu Siirt’te tutmadı

BDP ve DTK’nın okulları bir hafta boykot kararına Siirt’teki velilerin uymadıkları ve çocuklarını okullara gönderdikleri bildirildi.

A+A-
BDP’nin okulları boykot çağrılarına Siirt il merkezi ve ilçelerinde bir karşılık bulup bulmadığını araştıran Siirtliler.Net ekibi, Vali Ahmet Aydın ile İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay’dan bilgi aldı.
 
Siirtliler.Net’e açıklamalarda bulunan Vali Aydın ile İl Müdürü Suay şu ifadelere yer verdiler:
 
Vali Ahmet Aydın : “Siirt’te hiç karşılık bulamadı”
 
“Boykot güzide şehrimiz Siirt’te karşılık bulmadı. Milli Eğitim Müdürümüzle de yaptığımız görüşmelerde geçmiş senelerde okula ilk günlerde katılamama oranları neyse bu sene de aynı oranlar söz konusu. Özellikle yaylalarda olan Koçer ailelerimizin çocukları yaylalardan henüz dönmediği için her sene olduğu gibi okula geç başlamaları söz konusu. Bunun dışında boykot çağrılarının Siirt’te hiç karşılık bulmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye’nin her yerinde insanlar eğitimlerini almak istedikleri gibi Siirt insanı da eğitimini almak istiyor.”
 
 
Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay:
 
“İl merkezi,  çevre okullarımız ve ilçelerdeki okullarımızın okul müdürleriyle görüşüp bilgi aldık. Gerek öğretmenlerimiz gerekse de öğrencilerimiz konusunda bir boykot olup olmadığını sordum. Hepsi de ‘bizde bir şey yok’ dediler. Her okulda kısmi devamsızlıklar var ama bu her dönem karşılaştığımız çeşitli mazeretlerden kaynaklanan %5 ile %10 oranındaki devamsızlıklardır. Bu devamsızlıkların boykotla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.” 
 
Bu haber toplam 2454 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!