1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP’nin muhtemel adayı Nezir Gülcan
BDP’nin muhtemel adayı Nezir Gülcan

BDP’nin muhtemel adayı Nezir Gülcan

BDP’nin muhtemel Siirt adayı Nezir Gülcan, “seçim gününe kadar gidilmeyecek köy, mahalle ve ev kalmayacak.”

A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’nin muhtemel Siirt Milletvekili adayı Nezir Gülcan “aday olacak mısınız?” yönündeki sorumuza “Hayır” demedi, topu parti yönetimine atarak “Eş Genel Başkanlarımızın vereceği karardır” dedi.

 

Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulunan Nezir Gülcan, seçim çalışmalarıyla ilgili aşağıdaki bilgileri verdi:

 

“Demokratik ülkelerde partiler eşit koşullarda seçim yarışına girerler. Ülkemizdeki durum tam tersi. İktidar partisi seçim harcamaları için yaklaşık 200 trilyon lira hazineden yardım alırken, partimiz BDP’ye bir kuruş verilmiyor. İktidar parti iktidarın tüm nimetlerinden faydalanırken bizim seçim araçlarımıza astronomik rakamlarla trafik cezaları kesiliyor. Biz bunları göz önünde bulundurarak seçim hazırlıklarımıza erken başladık.

 

Sandık görevlilerimiz belirlendi

Görevlilerimizi eğitime aldık

 

Seçimde görev alacak sandık görevlilerimizi ve köy, mahalle sorumlularımızı önceden belirledik ve şimdi de kısa bir eğitime tabi tutuyoruz. Bu arkadaşlarımız şimdiden kendi çevrelerindeki her seçmenle tek tek ilgilenecek, partimizi ve programımızı tanıtacak. Dolayısıyla seçim gününe kadar gidilmeyecek köy, mahalle ve ev kalmayacak. Bu çalışmalarımız 3 aydır devam ediyor.”

 

Bağımsız olarak mı seçime girmeyi düşünüyorsunuz?

 

Gülcan: “Seçimlere bağımsız, ittifak veya parti adına katılmayı değerlendirme nezir gülcan - siirtve karar verme yetkisi partimizin PM-MYK-Eş Genel başkanlarımızın ortak kararı ile belirlenecek. Genel merkezimizin karar organı toplanıp kararını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacak. Ancak şu anda uygulanan ve demokratik olmayan yüksek bir seçim barajı var. Yüksek olan bu seçim barajı sonucu milyonlarca seçmenin iradesi engelleniyor, parlamentoya yansıtılmıyor. Bu nedenle bağımsız adaylarla seçime girme eğilimi var. Biz parti olarak parlamentoya 35-40 milletvekili göndermekten çok, en yüksek oyu alarak halkımızın iradesini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Ortaya çıkacak yüksek düzeydeki halk iradesini hiçbir hükümet ve parlamento göz ardı edemez, yok sayamaz.”

Bu haber toplam 5363 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!