1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BDP'lilerin Elini Sıkmayan Müdür Şimdi Ne Yapıyor ?
BDP'lilerin Elini Sıkmayan Müdür Şimdi Ne Yapıyor ?

BDP'lilerin Elini Sıkmayan Müdür Şimdi Ne Yapıyor ?

Dünya kamuoyu onu ‘’Ben çocuk katillerinin elini sıkmam’’ diyerek BDP milletvekilleri ile tokalaşmayan Emniyet Müdürü olarak tanımıştı.

A+A-

BDP milletvekilleri ile ‘’Ben çocuk katillerinin elini sıkmam’’ diyerek tokalaşmayan Emniyet Müdürü Aydın, Ataşe olarak Danimarka’ya atandı. PKK bu ülkede çok faal. Roj TV de Danimarka’dan yayın yapıyordu.

İzinsiz nevruz gösterileri sırasında BDP milletvekilleri ile tartışan ve ‘Ben çocuk katillerinin elini sıkmam’’ diyen Siirt eski Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’a Emniyet ataşesi olarak atandı. Aydın’ın görev yapacağı Danimarka’da, PKK terör örgütümün yoğun faaliyetleri bulunuyor ve Roj TV de bu ülkeden yayın yapıyordu.

İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile bazı ülkelerdeki Büyükelçiliklere Emniyet Ataşeleri atandı. Kopenhag Büyükelçiliğine de Siirt eski Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın atandı.

Daha önce Siirt’te görev yapan Cuma Ali Aydın, 2008 yılındaki Nevruz gösterileri sırasında BDP milletvekilleri ile tartışmıştı. Siirt’teki gösteriler sırasında milletvekili Akın Birdal, Emniyet Müdürüne elini uzatıp tokalaşmak istemiş, bunun üzerine il Emniyet Müdürü Aydın, "Ben terör örgütünü terörist ilan etmeyenlerin, çocuk katillerinin elini sıkmam’’ demişti. Milletvekilleri Aysel Tuğluk, Akın Birdal ve Osman Özçelik ile tartışan Aydın,  yasal olmayan kutlamaya izin vermemişti.

Bu haber toplam 4184 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!