1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'li Kurtalan belediyesi, AK Parti Siirt İl Başkanına dava açıyor
BDP'li Kurtalan belediyesi, AK Parti Siirt İl Başkanına dava açıyor

BDP'li Kurtalan belediyesi, AK Parti Siirt İl Başkanına dava açıyor

AK Parti Kurtalan İlçe Kongresinde yaptığı konuşmadan dolayı İl başkanı Ali İlbaş'a BDP'li Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz dava açacağını açıkladı.

A+A-

Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz;

“Tazminat davası açacağım”

Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz Geçtiğimiz Haftasonu Ak Parti İlçe Başkanlığı 4. olağan kongresinde Konuşma Yapan Ak Parti il Başkanı Ali İlbaş’ın Kurtalan Belediyesine yaptığı suçlamaların asılsız olduğunu ve yaptığı ağır ithamı mahkemeye taşıyacağını belirtti.

Kurtalan Belediye başkanı Yılmaz “Ali İlbaş geçtiğimiz hafta sonu yaptığı talihsiz açıklama bizi derinden üzmüştür. Bu tür ağır ithamları yapmadan önce tüm bölge belediyelerine örnek teşkil eden çalışmalara imza atan Kurtalan Belediyesinin tüm çalışmalarının göz ardı edilerek ağır ithamlarla başbaşa bırakılması halkımıza saygısızlıktır. Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunarak bu ithamın cezasız kalmaması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz” dedi.

Yılmaz Açıklamasının devamında  “AKP’nin 14.01.2012 tarihinde Kurtalan İlçe kongresine katılan AKP İl Başkanı Ali İlbaş konusu suç teşkil eden ithamlarda bulunmuştur. Konuşmasında adeta tüm Kurtalan Halkını Zerdüşt dinine inanmakla suçlamıştır. Yine Kurtalan belediyesinin çocukları dağa gönderdiği ve kepenkleri kapattırdığını iddia etmiştir. Biz parti olarak akan kanın durması ve dağda bulunan insanların dönüşünün sağlanması için çaba sarf etmekteyiz. Buna karşı Kurtalan C.Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız ve ayrıca Kurtalan Asliye Hukuk Mahkemesinde tazminat davası açacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm imkânlarımızı seferber ederek bu halka hizmet ettik. İktidara geldiğiz günden bu yana 10 mahalleye 235 bin metrekare parke taşı döşenmiştir. Yine 20 km. beton asfalt yapılmıştır. 30 km. kanalizasyon altyapı yapılmıştır. Büyük Kurtalan Parkını halkın hizmetine sunulmuştur. Halktan aldığımız desteğin karşısında paniğe kapılan iktidar partisi mensupları dini duyguları istismar etmeye çalışarak bizi ve partimizi karalamaya çalışmaktadır. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz ve çalışmalarımız halkın ihtiyaçları doğrultusunda kesintisiz devam edecektir. Kurtalan halkına saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Söz Konusu Konuşmanın Yer Aldığı Video


Kurtalan Ak Parti 4. Olağan Kongresi

Bu haber toplam 5075 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!