1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BDP: “Siirt Valisi görevden alınsın”
BDP: “Siirt Valisi görevden alınsın”

BDP: “Siirt Valisi görevden alınsın”

BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, Siirt Valisi, Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürü'nün görevlerinden alınmasını istedi.

A+A-

Fuhuş rezaletiyle ilgili hürhaber editörü Mustafa Pamuk’a açıklamalarda bulunan BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, “Siirt’te yaşanan fuhuş rezaleti son derece vahim ve üzüntü verici bir olay. Çocuklarımızı teslim ettiğimiz eğitim kurumlarında bu ahlak dışı davranışlar çok çirkin. Özellikle bu rezalete eğitimcilerin de katılması daha çirkin. Bu konu örtbas edilemez. Öncelikle Siirt Valisi Necati Şentürk'ün sorumluluğu çok büyük. Uzun bir süreden beri Vali Şentürk'ün Siirt halkı üzerindeki sorumsuz davranışlarını gözlemledim. Ama bu durum daha vahim, daha üzüntü verici boyutta.  Onun için öncelikle Siirt Valisi Necati Şentürk, Siirt Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürünün görevden alınması gerekir. Bu konuda tüm sorumlular yargı önüne çıkarılsın. Çocuklara taciz davranışı bile çok çirkin bir harekettir. Kaldı ki İlköğretim öğrencilerine tecavüz söz konusu ise hiç kimse buna gözyumamaz.” dedi.

Uzun zamandır fuhuş rezaletini gizleyen sorumluları kınayan BDP Siirt Milletvekili Osman Çelik, soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Bu haber toplam 2905 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!